Aktualizováno 5.12. 2018 11:35
nhl Nový klub

Seattle už jedná o názvu týmu, zde jsou největší favorité. HLASUJTE!

Seattle Sockeyes
Zdroj: Twitter

NHL rozšíří nový tým! O tom, že bude Seattle hrát nejprestižnější hokejovou ligu na světě, už vedení NHL informovalo. Poprvé nastoupí nový tým až za tři roky. Do té doby musí postavit novou halu a vymyslet název. Těch je ve hře hned několik.

Las Vegas Golden Knights. Tým, který vloni vlétl do zámořské ligy jako uragán a hned v prvním ročníku se probojoval až do finále, kde padl s Washingtonem. Fanoušky zaujal nejen svými výkony, ale také vizáží, která se grafikům opravdu povedla.


Vybrat název není pro klub nic jednoduchého. Závisí na tom i design loga a tím pádem i merchandisingu, ze kterého má klub nemalé příjmy. A Seattle už na tom pracuje.


„Vypusťte Krakena!“ Ano, i to se může řvát na stadionech NHL. Jedním z možných názvů je totiž Seattle Krakens. A fanoušci už zaplavili sociální sítě i návrhy loga s tímto motivem.


A nejen s Krakeny. Největších favoritů na název týmu z hlasování fanoušků vyšlo hned pět. Jedním z nich i jedna velká nostalgie. V Seattlu se hokej na nejvyšší úrovni už jednou hrál. Mezi lety 1915-1924 působil v profesionální soutěži Paciffic Coast Hockey Association a dokonce se stal prvním klubem ze Spojených států, který dokázal vyhrát Stanley Cup. A to pod názvem Seattle Metropolitans.

113

GALERIE: Seattle má favority na název týmu

Zdroj: Twitter

Pět možných názvů Seattlu

Hodnocení:


Když Met´s opustili nejvyšší ligu, přejmenovali se na Seattle Totems. I tato možnost je aktuálně ve hře. Hlasování fanoušků vyhrál ale jiný název. A to Sockeyes. Sockeyes je druh lososa specifický pro severovýchod USA v této oblasti je velmi oblíbený.


I v tomto roce se ale v Seattlu hraje hokej a klub by tak žádný složitý název nemusel hledat a nebylo by ani nutné vymýšlet složité logo. Od roku 1977 působí v juniorské soutěži Western Hockey League tým Seattle Thunderbirds.


V hlasování byly i názvy jako Whales, Rainiers, Emeralds, nebo Seals. Pravděpodobnost úspěchu těchto názvů ale už hodně klesla.

Anketa

Jaký název byste pro Seattle vybrali?

Hlasovalo 372 lidí.

hp TN.cz