Publikováno 29. 7. 2018
geny prostě nostalgie

Schumacher zase vítězí! První triumf mladého Micka přišel ve Spa

Mick Schumacher

Tak už se dočkal a fanoušci rodu Schumacherů také. Devatenáctiletý Mick slaví svůj první velký triumf. Opanoval závod Formule 3 na legendárním Circuit de Spa Francorchamps.

Za 19letým synem německé legendy motoristického sportu skončili Robert Shvartzman a Marcus Armstrong. Schumacher začal závod až ze šestého místa startovního roštu, po několika parádních manévrech a předjížděních však nakonec ve třetím závodu víkendu triumfoval.

"Jak se zdá, Spa je dobré místo pro rodinu Schumacherů. Když jsem viděl dnešní ráno, byl jsem šťastný: mám rád déšť a aprílové počasí,“ svěřil se.

Michael Schumacher v belgickém Spa vyhrál vůbec svůj první závod v F1, to se psal rok 1992. Poté na specifickém okruhu triumfoval ještě pětkrát.