Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
Elita Stále věří

Pocta pro Schumachera: Uvedli ho do Síně slávy. Bojuje, řekl šéf FIA!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Síň slávy je ve většině sportovních odvětví jejich běžnou součástí. Od pondělka ji má i motoristický sport. A pochopitelně mezi světovou elitou nemůže chybět ani Michael Schumacher. Toho do ní uvedl Jean Todt, šéf Mezinárodní automobilové federace. Ten věří, že Schumacher stále bojuje, i když je už téměř čtyři roky v umělém spánku.

Michael Schumacher, kterému se stala před čtyřmi lety vážná nehoda na lyžích, po které zůstal upoután na lůžku, si bohužel cenu převzat nemohl. Zastoupila ho tak jeho manažerka Sabine Kehmová. „Kdyby tu Michael byl, cítil by se být poctěn, já tu jsem jen jako slabá náhrada,“ uvedla.

 

 

Sedminásobný mistr světa Schumacher byl uveden do Síně slávy společně s dalšími 33 osobnostmi motorsportu. „Byl a je pro mě výjimečný a navíc je to můj velký kamarád. Chybí mě i mnoha dalším. Je však stále s námi a dál bojuje,“ nechal se slyšet šéf Mezinárodní automobilové federace Jean Todt.

 

 

Cenu si nemohl převzít jak syn Mick (momentálně testuje ve Španělsku), ani manželka Corinna, která je v USA. Zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera jeho rodina však dál nezveřejňuje.

lju TN.cz