Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2017 18:56
supertalent chystaná reportáž

Schick se opřel do výchovy ve Spartě. Hřebík to od něj schytal

Patrik Schick a Jaroslav Hřebík
Zdroj: Profimedia
Patrik Schick a Jaroslav Hřebík

Ve fotbalové Spartě mu štěstí nekvetlo. V A týmu nedostal skoro žádnou šanci a z Letné ho radši pustili na hostování. Teprve v Bohemians ukázal, jak dobrý je. Ale Patrik Schick to prý neměl dobré ani v dobách, kde hrál za starší dorost a trénoval ho Jaroslav Hřebík...

Vyprávění, jehož ochutnávku dal na svůj facebookový profil reportér Tomáš Poláček, odhaluje pozadí rozporů mezi českým fotbalovým supertalentem a klubem z Letné.


Patrik Schick byl vždycky svůj. Dával na odiv své sebevědomí a to se prý v mládežnických týmemch Sparty nenosilo. "Se starším dorostem Sparty jsme hráli zápas v Jablonci, výsledek tři nula, já dal dva góly, jeden krásně do šibenice, takže spokojenost a všichni vysmátí," vyprávěl reportérovi časopisu Reportér.

Patrik Schick
Zdroj: AS Řím/facebook Patrik Schick

Pak ale přišlo vystřízlivění. "Za dvě hodiny jsme přijeli do našeho centra na Strahově a tam si mě do kanceláře zavolali sportovní ředitel Jaroslav Hřebík a trenér Martin Hašek.

Anketa

Měl pravdu Schick nebo Hřebík?

Hlasovalo 526 lidí.

Byl jsem si jistý tím, že mě chtějí pochválit, ale když jsem vešel dovnitř, došlo mi, že něco nehraje - i tak jsem ale nečekal následující kartáč. Měli už připravené video z Jablonce a sestříhané moje akce. Začali s tím, že nebojuju, nevracím se do obrany, nepracuju pro tým. Že prý mám pověsit kopačky na hřebík, protože moje kariéra nesměřuje k profíkům, ale do kytek, a že vlastně vůbec nechápou, proč ve mně lidi vidí takovej talent...."

Jaroslav Hřebík a Martin Hašek
Zdroj: Profimedia Jaroslav Hřebík a Martin Hašek

Možná i proto byl vztah Sparty a Patrika Schicka chladný. Ač právě tam dostal poprvé možnost čuchnout si k profesionalizmu a bral první větší peníze za fotbal. "Oni si přáli, ať na hřišti mnohem víc běhám, napadám a bojuju, ale já mám pocit, že by se fotbalista měl zdokonalovat hlavně v tom, v čem je nadprůměrnej. Já býval vždycky nadprůměrnej ve střílení gólů; umím vytvořit šance ostatním, umím se do nich dostat. Řekl jsem si, že jestli se jim to nelíbí, půjdu hrát jinam, ale měnit se nenechám," vyprávěl.


Dnes je z Patrika Schicka jeden z nejlépe placených českých fotbalistů historie. Během sezony v Bohemians pobíral 35 tisíc měsíčně, italský AS Řím mu nyní platí za měsíc cca 5 milionů.

ram TN.cz