Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.12. 2017 15:04
fotbal Spálená tutovka

Schick mohl spasit AS Řím, v tutovce však zcela selhal

Patrik Schick
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté AS Řím prohráli v sobotu důležitý ligový zápas na půdě Juventusu Turín a opět si tak zkomplikovali boj o titul. Přitom všechno pro ně mohlo dopadnout výrazně lépe, kdyby se v samém závěru prosadil český forvard Patrik Schick. V obrovské tiutovce však selhal.

Byl to pro něj speciální zápas! Jednadvacetiletý odchovanec Sparty Patrik Schick měl v létě nakročeno právě do Juventusu, nakonec ale musel hledat dál. Turínský klub totiž z dohody na poslední chvíli vycouval, údajně kvůli problémům hráče se srdcem.

Schickův agent Pavel Paska to následně dementoval s tím, že potíž byla ve finančním odstupném, tak jako tak ale po nedotaženém transferu zůstala nepříjemná pachuť v ústech.Schick tak za necelou miliardu korun přestoupil do AS Řím, kde se stal nejdražší posilou v historii klubu. A Juventusu se mohl pomstít v sobotu. To na turínském stadionu nastoupil na závěrečných 23 minut. Byl hodně aktivní, srovnat vedení domácích 1:0 se mu ale nepodařilo.

Přitom v samém závěru k tomu byl obrovsky blízko. Po minele domácího stopera se řítil sám na brankáře, ve stoprocentní šanci ale selhal. I kvůli tomu tak AS Řím padl a v tabulce ho od první Neapole dělí už sedm bodů...

fre TN.cz