Aktualizováno 10.12. 2017 18:57
fotbal Italská premiéra

Schick konečně v základu, Barák srazil Benevento

Patrik Schick

Fotbalový útočník Patrik Schick si konečně odbyl premiéru v základní sestavě AS Řím. Na půdě Chieva odehrál celý zápas, gól však nedal a tak zápas skončil skončil bezbrankovou remízou.

Až do 16. kola čekal český reprezentační útočník Patrik Schick na to, až nastoupí v základní sestavě AS Řím.

Dočkal se tuto neděli, kdy vyběhl uprostřed tříčlenného útoku na hřiště Chieva. Žádná gólová smršť se ale nekonala. Klub z věčného města se v utkání proti desátému celku tabulky vůbec neprosadil.

Přitom dvakrát chybělo málo a do vedení mohl Římany poslat právě Schick. Nejdřív zahrozil chytrou tečí Kolarovovy střely, na konci zápasu pak jeho prudká rána zůstala na rukavicích brankáře.

"Byl to těžký zápas, všichni jsme remízou frustrovaní. Měli jsme mnoho šancí, ale chyběl nám finální dotyk, nebyli jsme schopni skórovat," uvedl zklamaně Schick. "Cítil jsem se ale dobře a jsem rád, že jsem odehrál 90 minut. Stále potřebuji čas a více zápasů, abych předváděl to nejlepší," dodal někdejší fotbalista Sparty.

Mezi střelci se ale v neděli zapsal záložník Udine Antonín Barák, který gólem a asistencí pomohl svému týmu k výhře 2:0 nad posledním Beneventem. Na jeho trefu mu navíc nahrál další Čech - útočník Jakub Jankto.

Česká spolupráce přinesla Udine vedení nad Beneventem už v páté minutě. Barák zužitkoval Janktův centr a s přispěním mírné teče překonal gólmana Brignoliho. Krátce před přestávkou zvýšil na 2:0 Lasagna, u jehož branky si Barák připsal asistenci.