Publikováno 16. 1. 2017
NBA Čech bodoval

Satoranský čaroval! Portlandu nasázel double-double!

Tomáš Satoranský

Jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský znovu hrál a trenérovi se opět vyplatil. Tentokrát odehrál rodák z Prahy 19 minut, během kterých nastřílel deset bodů. Jeho Washington navíc porazil na domácí palubovce Portland 120:101. New York Knicks prohrál o jediný bod s Atlantou 107:108.

První polovina zápasu patřila Wizards. Ti vedli už 75:50, ale další dvě čtvrtiny už vyhrál Portland. Ani tak to však na domácí nestačilo. Washington si své vedení pohlídal a nakonec vyhrál 120:101.

Zasloužil se za to i Tomáš Satoranský, který odehrál devatenáct minut a v nich zaznamenal 10 bodů, stejný počet doskoků a tři asistence. Nejvíce bodů nastřílel za Washington Bradley Beal, který jich do svých statistik přidal 25, John Wall jen o bod méně.

Atlanta v roli favorita si přijela do New Yorku pro výhru. Na tu se však překvapivě natrápila a domácí se vzdát nechtěli. Od začátku vyrovnaný zápas byl v duchu drama až do konce. Přesto Hawks díky jednomu bodu navíc vyhráli nad Knicks 108:107.