Aktualizováno 15.12. 2018 07:52
Basketbal Nevydařený zápas

Satoranský skvěle začal, po faulech už jen přihlížel prohře

Tomáš Satoranský

Skvělá střelecká forma, poté výpadek. Tomáš Satoranský měl nakročeno ke skvělému večeru, po výborném začátku se ale vyfauloval a další prohře Washingtonu tak jen přihlížel.

Wizards prohráli už čtvrtý zápas za sebou a v tabulce ho přeskočil i Brooklyn, s kterým padl 118:125. Přitom zápas měl rozjetý skvěle nejen Washington, ale i Tomáš Satoranský. Ten během 11 minut nastřílel 7 bodů a byl chvíli nejlepším střelcem týmu.

Jenže pak začal faulovat a trenér ho musel začít šetřit. V druhé půlce odehrál jediný Čech v NBA jen tři minuty a po čtvrtém faulu se na hřiště už nevrátil.

Washington srazila především druhá čtvrtina, ve které inkasoval 43 bodů a vstřelil jich jen 23. V poslední části svitla Wizards naděje, kdy z šestnáctibodového rozdílu udělali čtyřbodový, na body to ale nestačilo.

Vydařené období prožívá Boston, který má už osmizápasovou šňůru výher. Tu poslední si připsal s Atlantou díky jasné výhře 129:108. Největší podíl na tom měl Kyrie Irving, který si připsal 24 bodů, pět doskoků, stejný počet asistencí a čtyři zisky. To vše v úvodních třech čtvrtinách a v té závěrečné tak mohl zaslouženě odpočívat.

Výsledky NBA:
Boston Celtics - Atlanta Hawks 129:108
Charlotte Hornets - New York Knicks 124:126 po prodl.
Brooklyn Nets - Washington Wizards 125:118 (za hosty Satoranský 7 bodů, 1 doskok, 1 asistence)
Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 102:114
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 101:113
Memphis Grizzlies - Miami Heat 97:100
Denver Nuggets - Oklahoma City Thunder 109:98
Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 128:122
Sacramento Kings - Golden State Warriors 125:130