Publikováno 9. 1. 2019
nba noční zápasy

Satoranský s Washingtonem ve Philadelphii neuspěli a prohráli!

Tomáš Satoranský

Basketbalité Washingtonu nenavázali na výkony z minulého týdne a prohráli 115:132 na palubovce Philadelphie. Tomáš Satoranský odehrál 24 minut a soupeři nasázel sedm bodů a přidal dva doskoky a čtyři asistence.

Satoranský začal dobře a v úvodních třech minutách zápasu pomohl trojkou a dvěma asistencemi k vedení 14:4. Pak si český rozehrávač připsal druhý faul, šel ze hry a Philadelphia převzala otěže utkání. Zatímco Satoranský odcházel za vedení o šest bodů, vrátil se při ztrátě o jedenáct.

Do poločasu sice přidal své dva zbylé koše, ale ani on tým neprobral a domácí utekli ještě ve druhé čtvrtině na rozdíl 26 bodů. Trenér Scott Brooks pak už šetřil opory na domácí odvetu, která je na programu dnes.

"Hodně jsme ztráceli míč a oni nás za to vždy potrestali," řekl Bradley Beal, který se sám dopustil pěti ztrát. "Nemůže se stávat, že prohrajeme čtvrtinu o 20 bodů. Musíme hrát mnohem lépe včetně mě a být víc agresivní. Dnes to nebylo dobré, ale hned nás čeká odveta, což pro nás bude dobrý test," dodal.

Nejlepším střelcem utkání byl překvapivě domácí nováček ligy Landry Shamet, který si 29 body díky osmi trojkám vytvořil nové osobní maximum. Joel Embiid a Jimmy Butler přidali po 20 bodech. Za Wizards dal 28 bodů Bradley Beal.