Aktualizováno 1.12. 2018 07:55
NBA Basketbal

Satoranský předvedl dobrý výkon, debakl přesto neodvrátil

Tomáš Satoranský

Basketbalisté Philadelphie nastoupili do zápasu s Washingtonem ve speciálních dresech inspirovaných legendární filmovou sérií Rocky a svým soupeřům dali pořádný direkt. Debakl 123:98 nedokázal solidním výkonem odvrátit ani Tomáš Satoranský.

Philadelphia předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů a už v první čtvrtině vedla dvouciferným náskokem. Brzy po půli zvýšila náskok až na 35 bodů a v závěru zápasu tak mohla nechat své hvězdy odpočívat.

Tomáš Satoranský strávil na palubovce přes 22 minut a stihl nasázet osm bodů a k tomu přidat sedm asistencí. Na větší zvrat to ale nestačilo. A to zejména kvůli Benu Simmonsovi, který si s hráči Wizards pohrával občas až v exhibičním duchu.

LA Lakers doma zvládli udolat Dallas 114:103, i když v první polovině prohrávali už o 15 bodů. Pak ale zvládli předvést šňůru deseti bodů v řadě a ztrátu rychle dotáhnout. Na výhře se 28 body podílel LeBron James.

Nedramatičtější utkání viděli diváci v Brooklynu, kde urval Memphis výhru 131:125 až ve druhém prodloužení. Zazářil především Mike Conlex, který si v hostujícím dresu připsal 37 bodů, 10 asistencí a pět doskoků.

Russel Westbrook byl blízko dalšímu triple doublu, k 23 bodům a deseti asistencím přidal ale „jen“ devět doskoků. Na výhru 124:109 nad Oklahomou to ale stačilo.

Výsledky NBA:
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 128:95
Charlotte Hornets - Utah Jazz 111:119
Detroit Pistons - Chicago Bulls 107:88
Philadelphia 76ers - Washington Wizards 123:98 (host. Satoranský 8 bodů, 7 asistencí)
Brooklyn Nets - Memphis Grizzlies 125:131 po 2. prodl.
Miami Heat - New Orleans Pelicans 106:101
Oklahoma City Thunder - Atlanta Hawks 124:109
San Antonio Spurs - Houston Rockets 105:136
Phoenix Suns - Orlando Magic 85:99
Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 114:103
Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 112:113