Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 13:52
nba velký rozhovor

Satoranský o rekordu: Ty body přišly samy a je to úžasný pocit!

Tomáš Satoranský
Zdroj: washingtonwizards.com

Jediný český basketbalista v nejprestižnější soutěži světa NBA Tomáš Satoranský zažívá své nejlepší chvíle od doby, kdy vyměnil dres španělské Barcelony za dres washingtonských Wizards. Jak teď vnímá svoji pozici v týmu a jak se cítí po vydařených zápasech se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Šestadvacetiletý odchovanec z Prahy kroutí v NBA druhou sezonu a fanoušci Wizards zbystřili, že ten nenápadný "Sato", jak mu přezdívají, vlastně není vůbec průměrným náhradníkem, ale spíše naopak.

 

"Sato should play more!" nebo-li "Satoranský by měl hrát víc" zní často komentáře pod příspěvky Washington Wizards na oficiálním facebooku. A i díky zranění kapitána Johna Walla byly vyslyšeny. Trenér Scott Brooks teď Satoranského mnohem více nasazuje do zápasů a ten mu jeho důvěru oplácí vydařenou hrou.

Fanoušci chválí Tomáše Satoranského
Zdroj: facebook "Klobouk dolů před Tomášem Satoranským a jeho novým maximem v NBA".

 

V posledním utkání s Detroitem si český rozehrávač vylepšil svůj bodový rekord v NBA , když zaznamenal 17 bodů, přidal čtyři doskoky a stejný počet asistencí.

 

 

Jak vnímá důvěru od trenéra a jak je se svými výkony spokojen?

 

"Já si to samozřejmě užívám a tím, že John Wall je zraněný, tak mám k dispozici pravidelný minuty. Nejvíce si užívám to, že můžu být více na hřišti a pomoci týmu," popsal v telefonátu pro Českou basketbalovou federaci.

 

Co říká na svůj nový osobní rekord, který zaznamenal v zápase proti Detroitu?

 

"Samozřejmě to sleduji, to tady k tomu zkrátka patří. V tom posledním zápase jsem věděl, kolik bodů dávám. Já nejsem  zvyklý dávat tolik bodů a když se takhle daří, tak je to skvělý pocit. Ty body prostě přišly samy, vyplynuly ze hry a určitě to je úžasný pocit," nezakrýval spokojenost se svým novým maximem.
 

Satoranského smeč proti Minnesotě VIDEO:


Jak se vypořádal s tím, když nehrál a čekal na svoji šanci?

 

 "Snažil jsem si udržet pozitivní náladu a být připravený, ale mentálně je to samozřejmě náročné, když člověk nehraje a čeká na tu svoji šanci. Ale to je vlastně to, co tady znamená být profesionál: být pořád ve formě a připravený. Snažit se pak proměnit tu situaci, když nastane. Člověk zkrátka nikdy neví, kdy ta jeho šance přijde," popsal, jak čekal, kdy přijde jeho šance.

 

Co bude dál, až se po zranění vrátí do hry kapitán Wizards John Wall?

 

"Abych řekl pravdu, tak na to moc nemyslím. Soustředím se na zápas od zápasu a nemyslím na to, až se John vrátí. Užívám si teď každý zápas a podat co nejlepší výkon," přemítá nad svoji současnou pozicí v týmu Wizards.

mm TN.cz