Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 10. 2017
novasport sezona začíná

Satoranského naděje: Trenér mi bude více věřit, říká Čech v NBA

Tomáš Satoranský
Zdroj: Profimedia
Tomáš Satoranský

Středa 18. října, magické datum, ke kterému směřoval jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský svou letní dřinu. Právě zítra večer na východě USA oficiálně vstoupí do své druhé sezóny v nejlepší lize světa. Český rozehrávač se netají plány zaútočit na posílení své pozice v týmu z hlavního města.

Washington se vloni dokázal probít do druhého kola play-off a vypadá to, že i letos budou Wizards mířit vysoko. Alespoň podle přípravy, kterou absolvovali. V ní nestačili na pouze na Miami a přehráli například poslední finalisty z Clevelandu. „Myslím, že panuje celkem spokojenost. Vyhráli jsme čtyři zápasy z pěti. Samozřejmě, příprava není o vítězstvích, ale o tom, jak se sehráváme a jak působí naše hra,“ sdílí Satoranský spokojenost, která ve Verizon Centru zatím panuje.


Důvody hledá Satoranský v minimu změn, které se v týmu přes léto udály. „Kádr se moc neobměnil, což bylo vidět už na kempu. Všechno šlo rychleji, nemuseli jsme tak často zastavovat tréninky. I hra vypadala lépe. Myslím, že hlavně útočně jsme udrželi to tempo, kterým chceme hrát. Naším největším cílem bude zlepšit se v obraně, kde jsme minulý rok trochu zaostávali,“ najde přeci jen prostor pro zlepšení.


Spokojený může být i se svými výkony. Nastoupil do čtyř přípravných zápasů a ve dvou z nich byl nejlépe asistujícím hráčem svého celku. „Dostal jsem spoustu minut prakticky v každém zápase. Takto to ale bylo i vloni. Uvidíme, co se stane v hlavní sezoně,“ nechce mít po loňských zkušenostech přehnaná očekávání.


I tak ale věří, že bude dostávat více příležitostí než ve své nováčkovské sezoně a že je využije: „Cítím se tento rok uvolněněji, neřeším tolik nových věcí kolem sebe a soustředím se jen na hru. Trošku sebevědomí jsem si odnesl i z nároďáku. V zápasech jsem se cítil dobře. Hlavně v tom posledním v New Yorku, který byl zatím jedním z mých nejlepších v dresu Washingtonu. Doufám, že v tom budu pokračovat.“


K sedmibodovému vítězství v Madioson Square Garden přispěl deseti body, pěti finálními přihrávkami a třemi doskoky. Právě komplexní výkon na obou polovinách hřiště je to, co od
Satoranského bude trenér Brooks očekávat a co mu může zajistit pevné místo v sestavě.


„Myslím, že bych se mohl víc objevovat na hřišti. Na jakém postu, to je pro mě záhada. Máme přeci jen druhého rozehrávače Tima Fraziera, který zahrál dva dobré zápasy, do kterých nastoupil. Myslím, že mi trenér bude víc věřit. Podle přípravy bych to ale moc nesoudil. Hodně věcí se může změnit,“ uvědomuje si jeden z nejvytíženějších basketbalistů Washingtonu v přípravě.
 

K vyšší minutáži mají vést i splněné domácí úkoly, které Satoranský od vedení Wizards dostal na letní pauzu. Mezi nimi nejvíc ční požadavek na vyšší úspěšnost střelby. „Je to jedna z věcí, na které jsem se hodně soustředil. Odcestoval jsem na střelecký trénink za Stefanem (Weissenböckem) do Bambergu, který mi hodně dal. Úspěšnost střelby jde nahoru a i si v ní mnohem víc věřím,“ vzpomíná na svou spolupráci s vyhlášeným odborníkem na střelbu.


Po prvním poznávacím roce na palubovkách NBA už má také jasno, jak se musí prezentovat, aby v prestižní soutěži uspěl. „Pro mě je důležité, abych hrál agresivně a někdy ne až moc hledal přihrávku, ale snažil se využít prostor, který je mi daný. Třeba po pick and rollu při střelbě z delší vzdálenosti. Myslím, že jsem v létě udělal velký krok dopředu a hodně práce. Snad toho budu využívat, věří Tomáš Satoranský.

ram TN.cz