Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 18:33
video velká tradice

Šampionem mezi šneky je Larry. Čas ale ovlivnilo větrné počasí

Mistrovství světa šneků
Zdroj: Profimedia
Mistrovství světa šneků

Je to jeden z nejkontroverznějších závodů světa, ale lidé jej opravdu milují a v Norfolku je tradicí. Letošní mistrovství světa šneků, které se konalo ve vesnici Congham, přilákalo na start 135 borců v ulitách.

Vítězem se stal Larry, který zvládl vzdálenost dlouhou 33 centimetrů za 2 minuty a 47 sekund. Nejednalo se sice o kdovíjak rychlý závod, rekordní zápis je z loňska, kdy se šnek se jménem Herbie doplazil na cílovou čáru během rovných dvou minut. Majitelka vítězného měkkýše Tara Beasleyová ale byla nadšená. "Našla jsem do na své zahradě v Acre, v noci před velkou událostí. Byl asi ohromen, vždyť nikdy předtím nebyl účastníkem závodu hlemýžďů," říkala po klání.

Tara Beasleyová a vítězný Larry
Zdroj: Profimedia Tara Beasleyová a vítězný Larry

Podle organizátorů se na pomalém času podepsaly zřejmě i těžké podmínky. "Bylo trochu větrno a šnekům se vítr nelíbí, takže všechny časy byly velmi pomalé," sdělila Hilary Scaseová.
15

GALERIE: Mistrovství světa šneků

Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa šneků

Hodnocení:


Vítězný Larry dostal za odměnu okurky a doma mu prý paní Tara věnovala i hrozny. "Snad ho tím nerozmazlím a bude stále tak rychlý," říká majitelka. Larry uspěl ve velké konkurenci a pokořil i šneky z týmu Uslime Bolt.

Šampionát je hlavní atrakcí slavností obce a nechybí živá hudba, pečení prasat, stánky s čajem, koláči, ani tombola. "Ani vlastně nevíme, kdy to celé vzniklo, ale když jsem se před 50 lety přestěhovali do vesnice, můj manžel už tehdy pomáhal s organizací. Je to pěkná akce a i zábava pro děti a jsme na ní hrdí, protože se o ní mluví po celém světě," pochvaluje si s úsměvem Hilary Scaseová.

ram TN.cz