Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2016 11:08
nova sport dubai darts masters

Šampión přišel o trůn! Pod širým nebem v Dubaji vládl Anderson

Gary Anderson a Michael van Gerwen
Zdroj: YouTube.com

Turnaj Dubai Darts Masters nepoznal ve svých úvodních třech ročnících jiného vítěze než Michaela van Gerwena. A dlouho to vypadalo, že se Mighty Mike bude radovat počtvrté v řadě. Jenže pak předvedl jeho finálový soupeř Gary Anderson fantastický obrat a nizozemský šampión mu musel uvolnit místo na pomyslném trůnu.

Po čtvrtečních čtvrtfinále, v nichž Dave Chisnall zválcoval Adriana Lewise 10:1 a účast mezi elitní čtyřkou si zajistili i novopečený šampión Premier League Michael van Gerwen, jeho finálový soupeř Phil Taylor a Gary Anderson, se právě v pátek v Dubaji uskutečnily závěrečné boje.

Reklama


Jako první se k terči turnaje, který se jako jediné z velkých klání hraje pod širým nebem, postavili van Gerwen a Chisnall a nebyla to vůbec jednostranná záležitost. Nakonec ale v utkání, v němž podání nebylo zrovna tou největší výhodou, přetlačil favorizovaný van Gerwen svého soupeře 11:7 i díky sedmi stoosmdesátkám.


Druhé semifinále bylo dlouho vyrovnané. Brejku se tentokrát nadšeně povzbuzující publikum dočkalo až ve třináctém legu a připsal si jej Gary Anderson. To mu dodalo sebevědomí, vyhrál i následující tři kola a bylo prakticky rozhodnuto. Taylor pak sice ještě dokázal snížit, ale poslední slovo měl opět Anderson.


Do finálového klání vstoupil lépe van Gerwen, hned ve druhém legu soupeře brejknul, ten mu ale vzápětí stejným způsobem oplatil. V sedmém legu ale dokázal mladý Nizozemec odskočit na rozdíl tří bodů a zdálo se, že má jistým krokem našlápnuto k další trofeji. Ještě blíž se dostal k triumfu ve dvanáctém kole, po kterém vedl už dokonce 8:4, jenže pak se stalo něco, co pravděpodobně nikdo nečekal. Možná ani samotný Gary Anderson.

Van Gerwenovi to totiž přestalo házet, nebyl s to se trefit tam, kam potřeboval, a Anderson toho dokázal využívat. Sérií čtyř vyhraných legů dokázal srovnat a vrátit se do zápasu. V tom se sice ještě jednou dostal obhájce titulu do vedení, ale to bylo vše. Dvě další kola ovládl Anderson a definitivní rozhodnutí přišlo v jubilejním dvacátém legu. Van Gerwen se opět trápil, v závěru třemi šipkami obstřeloval double devítky, který potřeboval trefit, a i když se podobněpři zavírání na desítku vedlo i Andersonovi, nakonec dalším hodem double pětky trefil a ukončil nadvládu van Gerwena pod dubajským nebem.
 

msl TN.cz
Reklama

 

Reklama