Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2016 10:31
světový pohár znovu na 'bedně'

Samková řádí dál! Na olympijské trati v Koreji vybojovala BRONZ

Eva Samková
Zdroj: profimedia.cz
Eva Samková

Snowboardcrossařka Eva Samková potvrdil, že má formu jako hrom. Po triumfu v ruském Sunny Valley se protlačila na stupně vítězů i v dalším závodě Světového poháru. V korejském Pokwangu, kde bude za dva roky obhajovat olympijské zlato ze Soči, vybojovala bronz!

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám byla sice zrušena páteční kvalifikace, ale českou hvězdu to nikterak nerozhodilo. V Pokwagnu začala Samková famózně, když ovládla úvodní čtvrtfinálovou jízdu. I v semifinále ukázala, že se chce znovu poprat o celkové vítězství. V rozjížďce nestačila jen na Lindsey Jacobellisovou.


O chvíli později ale Samková americké hvězdě všechno oplatila. Ve finále totiž desetinásobnou vítězku X-Games odsunula na nepopulární čtvrté místo, rodačka z Vrchlabí v závěrečné jízdě nestačila jen na Francouzku Chloé Trespeuchovou a Italku Michelu Moioliovou.


PSALI JSME:


"Můžu být ráda za třetí místo. Je to cennější, než když jedu od začátku do cíle první. Zůstala jsem v kontaktu s čelem, bylo to super, naučila jsem se zase trochu předjíždět," uvedla Samková. "Jsem nadšená a také dost unavená. Když jsem dojela do cíle, tak mě strašně bolely nohy a klepaly se mi. Takže teď si musím dva nebo tři dny odpočinout," plánovala.


A jak promluvily výsledky z Pokwangu do průběžného hodnocení Světového poháru? Samková zůstává celkově druhá, do čela se posunula Italka Moioliová, na kterou česká snowboardistka ztrácí dva závody před koncem seriálu jen 40 bodů.
 

pha TN.cz