Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2017 20:55
Tenis WTA Nottingham

Šafářová prohrála tříhodinovou bitvu v Anglii. Zvítězila Vekicová!

Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Lucie Šafářová prohrála téměř tři hodiny trvající bitvu s Chorvatkou Donnou Vekicovou. Dva sety včetně toho posledního rozhodovaly tiebreaky. Ve finále turnaje WTA Nottingham, který se hraje na trávě, bude tak hrát Vekicová s Johannou Kontaovou.

Turnajová pětka Šafářová předchozí tři duely v Nottinghamu vyhrála ve třech setech, dnes už ale našla přemožitelku. V dramatickém závěru ještě dokázala zkušená česká tenistka zlikvidovat ztrátu 3:5 a dovést třetí set do tie-breaku, zkrácenou hru však stejně jako v první sadě prohrála.

 

Vekičová nastřílela v prvním vzájemném duelu Šafářové 16 es a připsala si deset dvojchyb, brněnská rodačka měla vyrovnanější bilanci 7/8. Pětinásobná deblová grandslamová šampionka letos hrála finále v únoru v Budapešti a titul nezískala.

 

Navzdory semifinálové porážce si Šafářová v Nottinghamu zvedla sebevědomí před červencovým Wimbledonem. Na minulém grandslamu v Paříži vypadla už v prvním kole.

 

Sedmdesátá hráčka světa Vekičová se ve svém prvním finále na WTA Tour od září 2015 utká s nejvýše nasazenou Johannou Kontaovou z Británie.

 

 

Dvouhra - semifinále:

Vekičová (Chorv.) - Šafářová (5-ČR) 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:4), Kontaová (1-Brit.) - Rybáriková (SR) 6:2, 7:5.

lju, ČTK TN.cz