Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2017
us open česká specialita

Šafářová a Strýcová jedou! Česká účast ve finále US Open je jistá

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Lucie Šafářová a Barbora Strýcová

České tenistky mají na grandslamovém US Open jisté finále čtyřhry. Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou postoupily do semifinále, v kterém se utkají s Lucií Hradeckou a Kateřinou Siniakovou.

Šafářová se Strýcovou porazily kanadsko-čínský pár Gabriela Dabrowská, Sü I-fan 6:3, 2:6 a 6:4. Utkání začalo na venkovním dvorci Grandstand, ale kvůli dešti bylo dvakrát přerušeno a třetí set se dohrával pod střechou centrkurtu.
 

V rozhodujícím setu vzaly bronzové olympijské medailistky z loňských her v Riu de Janeiro dvakrát podání Sü I-fan, ale pokaždé pak o servis přišla Strýcová. Rozhodující brejk se české dvojici povedl na 5:4 při servisu Dabrowské a světová deblová jednička Šafářová duel ukončila čistou hrou.


Triumf ve čtyřhře získala na US Open naposledy loni Šafářová s nyní zraněnou Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Z titulu se v New Yorku už radovala i Hradecká, v páru s Andreou Hlaváčkovou uspěly v roce 2013.


I Hlaváčková má šanci postoupit do semifinále. Spolu s Maďarkou Timeou Babosovou čtvrtfinálový duel proti Sanie Mirzaové z Indie a Číňance Šuaj Pcheng stihly rozehrát, ale zápas je kvůli dešti přerušen za stavu 2:2 v prvním setu.


US Open:

Ženy, čtyřhra - čtvrtfinále:

Šafářová, Strýcová - Dabrowská, Sü I-fan 6:3, 2:6, 6:4.
Hradecká, Siniaková - Klepcová, Martinezová Sanchezová 7:6(2), 6:3
Hlaváčková, Babosová - Mizraová, Pcheng Šuaj 2:2, přerušeno

ram, čtk TN.cz