Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
tenis tenis

Šafářová a Kvitová dostaly znovu ocenění od tenistek

Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia
Lucie Šafářová

České tenistky jsou na světovém okruhu oblíbené, což dokazuje i předávání cen WTA za letošní rok. Lucie Šafářová získala Peachy Kellmeyer Player Service Award za práci a podporu ostatním hráčkám, Petra Kvitová pak Karen Krantzcke Sportsmanship Award za profesionální přístup na kurtu i mimo něj a fair play.

Šafářová získala ocenění již čtvrtý rok po sobě. Dlouhodobě je chválena za svou roli v rámci tzv. hráčské rady dámské tenisové asociace, kterou zastává už od roku 2009.

Před Češkou se této pocty dostalo i Venus Williamsové nebo Kim Clijstersové, bývalým světovým jedničkám. Rodačka z Brna byla především dojata skutečností, že ji opakovaně volí její kolegyně. "Jsem z toho nesmírně šťastná," uvedla pro web WTA.

Petra Kvitová je ve sběru ceny pojmenované po australské tenistce Karen Krantzckeové ještě o něco úspěšnější, celkově šlo už její šesté vítězství a páté v řadě. Po děsivém napadení se na tenisový okruh vrátila až v polovině roku a již na svém druhém turnaji v sezoně dokázala triumfovat.

"Všechny jsme bojovnice, jsme soupeřky, ale zároveň také kolegyně. Nejdůležitější věcí je tak respekt," podotkla při předávání výročních cen.

tce TN.cz