Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2016 15:49
rozhovor věra čáslavská

Sáblíkovou zasáhla smrt legendy: I s nemocí rozdávala radost!

Zdroj: TV Nova

Jestli měl některý z českých sportovců v poslední době k zesnulé Věře Čáslavské hodně blízko, byla to Martina Sáblíková. Rychlobruslařskou hvězdu vehementně podporovala v její snaze startovat v Riu v cyklistické časovce, dokonce napsala dopis samotnému prezidentovi Mezinárodního olympijského výboru, aby Martinu na start pustili.

Smutná zpráva o smrti Čáslavské zasáhla Sáblíkovou v autě, když mířila do Prahy. "Zasáhlo mě to dost. I slza ukápla," přiznala trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, která měla se slavnou gymnastkou a jednou z největších sportovních legend osobní vztah.Sáblíková se od Čáslavské těšila dlouhodobé podpoře. Držitelka sedmi zlatých olympijských medailí patřila mezi ty, kteří se nechtěli smířit s tím, že Martina kvůli chybě svazu nepojede na olympiádě v Riu cyklistickou časovku. Dokonce poslala dojemný dopis předsedovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasi Bachovi."Šlo o člověka, který mě motivoval, svými slovy mi dokázala hodně pomoct. Pravidelně jsem od ní dostávala smsky,"
prozradila Sáblíková.Čáslavská odešla do sportovního nebe v 74 letech. Silnou a nezdolnou ženu nakonec porazila zákeřná rakovina. "Byla velkou bojovnicí, a to jak v gymnastice, tak i v životě. Když s ní člověk mluvil, vůbec neměl šanci poznat, že se s ní něco dělo. Měla elán, díky kterému dokázala celý svůj život ostatním rozdávat radost," řekla Sáblíková na adresu zesnulé legendy.Česká rychlobruslařská hvězda navíc prozradila, že si od Čáslavské vzala k srdci motto, který se snaží řídit. "Vždy mi říkala, ať se nevzdávám a mám kuráž, protože mi to v životě vždy pomůže. Musím říct, že měla pravdu," uzavřela 29letá sportovkyně.


pha TN.cz