Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
Hokej Bude trenér

S hokejem se rozloučila další ikona: Kariéru ukončil Ján Lašák!

Ján Lašák
Zdroj: Profimedia
Ján Lašák

Hokejoví fanoušci už v žádném zápase neuvidí gólmana Jána Lašáka. Ten se v osmatřiceti letech rozhodl, že ukončí kariéru. Bývalého brankáře Liberce, Pardubic či Nashvillu trápilo poraněné koleno, se kterým musel na operaci. Důvod pro konec s hraním je však jiný. Lašák dostal nabídku od reprezentace Slovenska a přijal ji. Bude trenérem gólmanů.

S kariérou se rozloučil jako finalista extraligy. V loňském finále nestačil jeho Liberec na Brno. K tomu si Lašák v posledním utkání zranil koleno. "V posledním zápase mi tam šlehlo a doktor říkal, že to není dobré. Potvrdilo se to, mám s tím problém a nevypadá to moc dobře," říkal Lašák, který později podstoupil operaci.

 


Dnes oficiálně oznámil, že svou kariéru končí. Na vině však není zranění, ale má to jiný důvod. Dostal totiž nabídku od nového kouče slovenské reprezentace - Kanaďana Craiga Ramsayaho. "Je mým zájmem předat zkušenosti, kterých mám opravdu hodně. Cítím i morální povinnost pomoci slovenskému hokeji," řekl Lašák na tiskové konferenci, kde potvrdil, že bude trenérem gólmanů Slovenska.

 

Ján Lašák má za sebou opravdu bohatou kariéru. Začínal v rodném Zvolenu, kde si zachytal poprvé slovenskou extraligu. Poté zamířil do zámoří, kde však za čtyři sezony odchytal jen 6 zápasů v NHL, v dresu Nashvillu (jinak působil v nižších soutěžích). Lašák chytal také ruskou KHL, ve Finsku, ale dlouhé roky byl i v české extralize. V té působil 5 let v Pardubicích a poslední téměř čtyři sezony v Liberci.Zvolenský rodák byl také u jediného zisku zlata, které Slovensko doposud získalo na mistrovství světa. K tomu má ze světového šampionátu i jedno stříbro. Českou extraligu pak vyhrál dvakrát. Jednou s Pardubicemi a jednou s Libercem.

lju TN.cz