Fotbal Giro d'Italia

Růžový Simon Yates potvrdil v 9. etapě Gira své průběžné vedení!

Simon Yates
Simon Yates

Britský cyklista Simon Yates potvrdil triumfem v deváté etapě Gira d'Italia s cílem na apeninském vrcholu Gran Sasso průběžné vedení v závodu. Na druhé místo v celkové klasifikaci se posunul dnes třetí Kolumbijec Esteban Chaves, na svého stájového kolegu ztrácí 32 sekund. Mezi oba jezdce stáje Mitchelton-Scott se v náročném dojezdu po 225 kilometrech vklínil pouze Francouz Thibaut Pinot. Nejlepší z Čechů byl šestadvacátý Jan Hirt.

Ani v třetí nejdelší etapě letošního Gira se neujal žádný z úniků. Zásluhu na tom měli i Roman Kreuziger a Hirt, kteří byli hodně vidět v čele hlavní skupiny pronásledovatelů. O etapové prvenství si to tak rozdali jezdci z popředí průběžného pořadí.

Nejvíc sil měl Yates, jenž si dojel pro premiérový dílčí triumf na Giru. Obhájce celkového prvenství Nizozemec Tom Dumoulin na něj ztratil i s bonifikací 22 sekund a průběžně klesl na třetí místo za Chavese. Ještě mnohem hůř se vedlo Italu Fabiu Aruovi a Britu Chrisi Froomeovi, kteří za Yatesem zaostali o více než minutu a vypadli z první desítky průběžného pořadí.