Publikováno 12. 2. 2018
Hokej Hokejový náhradník

Růžička odletěl na ZOH: Gulaš ho mrzí, na Jandače naštvaný není!

Martin Růžička
Zdroj: Profimedia

Pro mnohé to byl šok, když trenér reprezentace Josef Jandač v polovině ledna nenominoval nejlepšího střelce extraligy Martina Růžičku. Ten se na olympijský turnaj dostal až teď, když se v přípravě zranil Milan Gulaš. Třinecký útočník dnes odletěl do dějiště olympiády a přiznal, že ho moc mrzí zranění hráče, za kterého teď bude hrát a také, že není naštvaný za původní rozhodnutí Jandače.

Když byla zveřejněna olympijská nominace, mnohým na ní chybělo jedno jméno – Martin Růžička. Nejlepší střelec české extraligy se do kádru nevešel. "Není to jednoduché, musím říct, že mě to hodně mrzí. Olympiádě jsem obětoval jsem dost, snažil jsem se tomu dát všechno. Víc jsem asi udělat nemohl," mrzelo Růžičku v rozhovoru pro deník Sport poté, co se dozvěděl, že do Jižní Koreji nejede.

 

 

Vše se teď ale mění. Milan Gulaš se zranil v přípravném zápase s Finskem a Jandač ukázal na Růžičku. „Je mi strašně líto Milana Gulaše. Letos hrál fakt výborně. Navíc jsme dobří kamarádi, mrzí mě, že tam být nemůže,“ řekl Růžička dnes před odletem pro Hokejka TV.

 

Jandač sice přiznal, že nenominovat Růžičku bylo zřejmě nejtěžší rozhodnutí, které musel učinit, Růžička byl ale i tak zklamaný. Stejně tak i otec třineckého útočníka a jeho kamarádi. Náhradník za Milana Gulaše se ale na kouče národního týmu nezlobí. „Měl jsem samozřejmě radost, když trenér volal. Říkal mi, abych co nejdříve přiletěl. Ptal se, jestli mám na olympiádu chuť, tak jsem mu jen řekl, že samozřejmě mám,“ pokračoval Martin Růžička.

 

 

Tomu se kvůli olympiádě nic nezkomplikovalo. „Plány se mi moc neměnily. Měl jsem normálně trénovat s Třincem, jen to bylo celé takové narychlo,“ usmíval se. Na dlouhou cestu do Pchjongčchangu má jasný plán. „Chci se hlavně hodně vyspat. Možná se podívám na nějaký film,“ dodal.

lju TN.cz