Publikováno 13. 11. 2017
nhl noční zápasy

Rutta ani třemi body nezabránil prohře, Zacha si připsal asistenci

Jan Rutta

Hokejisté Chicaga podlehli v nedělním utkání NHL 5:7 New Jersey. Za poražené si gól a dvě asistence připsal český obránce Jan Rutta a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V dresu vítězů si asistenci připsal další český hokejista Pavel Zacha.

Rutta podepsal v červnu s Chicagem jako nedraftovaný volný hráč z Chomutova a Blackhawks se upsal na rok.

Chicago výborně začalo a už v první minutě se prosadil Anisimov, kterému asistoval právě Rutta. Český obránce se prosadil v 17. minutě, když zvyšoval na 3:1. Blackhawks dokonce vedli 4:1, ale ani třígólový náskok jim nakonec nestačil.

Gól Jana Rutty VIDEO:

Naopak ve druhé třetině domácí čtyřikrát inkasovali a New Jersey se dostalo do vedení 6:5. U pátého gólu Chicaga znovu asistoval Rutta a v zápase posbíral celkem tři body. Ani jeho výrazný bodový počin na výhru nestačil. Ve třetí třetině totiž zkompletoval hattrick Miles Wood a New Jersey vyhrálo 7:5.