Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2017
Biatlon Studená válka

Ruští fanoušci: Fourcade, ty prase, kontrola ti najde doping!

Martin Fourcade a ruští fanoušci
Zdroj: Profimedia

Je to studená biatlonová válka mezi Ruskem a fenomenálním Martinem Fourcadem. Právě francouzská hvězda bojuje proti dopingu, kterým nechvalně prosluli ruští sportovci. Fourcade trochu připomíná slavného bojovníka Zora, který rozdává své medaile a nebojí se bojovat za spravedlnost. Jenže s tím mají ruští biatlonisté a teď především fanoušci velký problém.

Na sociálních sítích už nemá Martin Fourcade žádnou volnost. Když si přidá na internet nějakou svou fotku, je tam mnohem víc komentářů v azbuce, které nejsou nejpříjemnější, než těch, ve kterých by četl gratulace za své skvělé výkony. "Jsi prase Fourcade," opakují se často některé reakce.

 

Vše ještě více vygradovalo po včerejší smíšené štafetě, kdy Fourcade odmítl podat ruku Šipulinovi s Loginovem. Druhému jmenovanému totiž teprve nedávno vypršel dvouletý distanc za doping. Jako "bonus" měl údajně Fourcade při třetí předávce středečního závodu schválně srazit Alexandra Loginova. Ve sportovních kruzích se to pomalu začíná označovat, jak studená válka, kterou odstartovala právě dopingová kauza ruských sportovců.

 

Ruští fanoušci dokonce volají po tom, aby se sám Fourcade podrobil kontrole. "Proč Fourcada nikdo nekontroluje z antidopingové komise? Jsem si jistý, že by se u něj našly zajímavé věci! Poškozují jen Rusy," zní jeden z mnoha podobných komentářů u nejnovější fotky francouzského biatlonisty, kterou přidal na svůj instagram.

 

Jenže to má dvě strany mince. Jsou totiž i takové ruské komentáře, které se Fourcada zastávají a uznávají jeho kvality. "Martine, jsi nejlepší. Neposlouchej ty všechny zlé komentáře. Je to hanba nás Rusů," stojí v jedné reakci, která je napsaná v azbuce. Na čí straně jste vy?

 

Anketa

Zachoval se podle vás Martin Fourcade správně?

Hlasovalo 729 lidí.

 

lju TN.cz