nova sport noc v nhl

Ruská mašina Ovečkin zazářila hattrickem! Palát přispěl k výhře

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media

Ruský útočník Alexandr Ovečkin zaznamenal v letošní sezoně NHL svůj první hattrick a přispěl tak k výhře Washingtonu nad St. Louis 4:3. Český útočník Ondřej Palát se sice gólově neprosadil, ale svými dvěma asistencemi pomohl Tampě k výhře nad Philadelphií 4:2.

Svým šestnáctým hattrickem v NHL vyšperkoval Ovečkin domácí zápas proti St. Louis. Na druhé straně mohl smutnit Dmitrij Jaškin, který v dresu Blues zaznamenal alespoň jednu asistenci.

Ovečkinův třetí gól do sítě St. Louis VIDEO:

Palát přispěl dvěma asistencemi k vítězství, Voráček nebodoval

Palát se podílel na úvodním gólu tři sekundy před koncem první třetiny, kdy v přesilové hře přihrávkou od mantinelu nabil do střelecké pozice Victoru Hedmanovi a švédský obránce ranou od modré čáry překonal Steva Masona.

Hosté se ve druhé třetině díky gólům Daleho Weiseho a Ivana Provorova dostali do vedení, jenže domácí v 54. minutě dvěma trefami Alexe Killorna a Ryana Callahana během pouhých 12 sekund obrátili vývoj zápasu zpět na svou stranu.

Palát měl pak prsty ještě ve čtvrtém gólu, který 75 sekund před třetí sirénou vstřelil Nikita Kučerov. Jakub Voráček v dresu Flyers vyšel popáté za sebou bodově naprázdno.