Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
Smutné Poslední sbohem

Pohřeb Rudolfa Bati: Loučil se s ním Pelta, Holeček či Poborský!

Pohřeb Rudolfa Bati
Zdroj: Profimedia

Minulý týden přišla z českého sportovního prostředí smutná zpráva. Ve věku 89 let zemřel Rudolf Baťa, dlouholetý hokejový rozhodčí a také funkcionář českého fotbalového svazu. Dnes měl v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Strahovském klášteře pohřeb. Toho se zúčastnila i řada známých tváří a to nejen z oblasti sportu.

Miroslav Pelta, Miroslav Jansta, Michal Bílek, Vítězslav Lavička, Jiří Holeček, Karel Jarolím, Karel Poborský či hudebník Karel Wágner. Ti a mnozí další se přišli s panem Rudolfem Baťou rozloučit. "Byl to výborný člověk, vynikající rozhodčí a my se spolu setkali na mnoha akcích. Měl rád hokej i fotbal a u obou sportů udělal skvělou práci," vzpomínal na Baťu bývalý hokejový gólman Jiří Holeček.

 


Rudolfa Baťu uznávali i lidé z mimo sportovního prostředí. "Nechci být smutný, i když mi to jinak moc nejde. Pan Baťa byl sportovec gentelman. Ve světě si ho velmi vážili a když někoho znali, tak Pavla Nedvěda a Rudolfa Baťu," vyprávěl s dojetím hudebník Karel Wágner.

 

16

GALERIE: Rudolf Baťa měl pohřeb: Loučil se s ním Pelta, Jansta či Lavička!

Zdroj: Profimedia

Pohřeb Rudolfa Bati

Hodnocení:

 

Rudolf Baťa se narodil 4. září 1927. Byl významnou osobností českého sportu a světově uznávaným rozhodčím, později byl funkcionářem fotbalového svazu. Od roku 1996 pak vykonával funkci sekretáře fotbalové Sparty.

lju TN.cz