Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.11. 2016 11:15
video letenské starosti

Rudý Dočkal: Osmá ztráta i blbost, která může stát Spartu poháry

Zdroj: Nova Sport

A je tady další rána! Fotbalová Sparta počítá víc než vítězství hlavně ztracené body a zraněné hráče. Po bezbrankové remíze v Liberci navíc přijde na pár zápasů o režiséra. Bořek Dočkal dostal červenou a je záhadou, kdy nyní bude tvořit hru.

Což o to, v pohárové Evropě to docela jde. Skalp Interu Milán nakopl Letenské k dalším dvěma vítězstvím a tak to vypadá, že by snad mohla Sparta postoupit i do jarního play off. Jenže pokud Evropskou ligu celou nevyhraje, může dost dobře v příští sezoně v Evropě chybět...


Titul? No, narovinu: Na ten už se může pomalu zapomenout. Letenští ztrácí na Plzeň propastných 9 bodů! Pokud někdo Viktorii bude nahánět, tak možná Slavia či Mladá Boleslav. A Zlínu také ještě nedošel dech. Jestli tato čtveřice před sebe Spartu nepustí, Letná bude v nové sezoně bez pohárů.

Nejdřív to vypadalo úplně pohodově. Přetlak na místa v záloze, pak příchod Tomáše Rosického. Jenže pak se začaly dít na Letné neuvěřitelné věci...


Ze sestavy pomalu mizeli hráči, kteří byli vždy zárukou kvality.

Tiemoko Konaté
Zdroj: Profimedia Tiemoko Konaté

1) Tiemoko Konaté - srpen
Po nabídce od Steauy Bukurešť začal tenhle šikula stávkovat a Sparta mu to vrátila i s úroky. Výsledek je takový, že tvořivý záložník nehraje a asi ani hrát nebude. Kdoví, jak by ho přijal tým...


2) Marek Matějovský - 8. září

Přestup do Mladé Boleslavi dnes těžko někdo chápe. Jak by se teď hodil! I díky dlouholeté opoře jsou Středočeši tři body před Spartou. Inu, tenhle trejd se managementu moc nepovedl.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický

3) Tomáš Rosický - 10. září 
Škoda mluvit. Věčný smolař se zranil po pouhých 19 minutách pobytu na hřišti. Sparta se sice jeho nejnovější zranění chvíli snažila tutlat, ale po derby se Slavií stejně vyšlo vše najevo. Zda Rosa pomůže Spartě aspoň na jaře se uvidí.
Lukáš Vácha
Zdroj: Profimedia

4) Lukáš Vácha - 26. září
Schytával kritiku, ale své si odehrál. Defenzivní záložník s reprezentačními zkušenostmi se ale na konci září v Southamptonu zranil. Loni stál kvůli problémům s kolenem tři měsíce. Kdy se vrátí tentokrát, Sparta zatím neřekla.


5) Martin Frýdek - 7. října
Byl to nevinný trénink, reprezentace se už chystala do šaten. A pak to přišlo. Talentovanému záložníkovi se podlomilo koleno a následoval rychlý převoz do nemocnice. Diagnóza: přetrhané vazy. V aktuální sezoně už si nezahraje.

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia Bořek Dočkal

6) Bořek Dočkal - 6. listopadu
Tohle nebyla smůla, jako v předchozích čtyřech případech, ale pořádná stupidita. Rána loktem mimo hru sudím neunikla a fotbalista, který ve Spartě rozehrává trestňáky, rohy a posílá přihrávky na góly půjde k disciplinárce. Kolik bude stát? Možná tři, možná i pět zápasů. Jedno je jisté: na podzim si už asi nezahraje.

Kdo bude hrát v záloze teď? Fit není stále Josef Šural ani Ondřej Zahustel. To jsou čísla 7 a 8. A tak se bude stavět nová záloha. David Lafata už to v ní za trenéra Ščasného zkoušel. V Liberci hrál v záloze stoper Mario Holek...


A co se bude dít dál? To neví možná ani sám trenér David Holoubek. Vždyť ještě neslyšel, zda s ním na jaře počítají. To se víc mluví o příchodu "renomovanějších" trenérů. Koučovi od mládeže možná nebude stačit ani to, že Spartu trochu psychicky a vnitřně uzdravil. A i přesto je pod tlakem.


Sparta totiž nesmí do konce podzimu ztratit body, aby se udržela nadohled rivalům, kteří jí pomalu ale jistě unikají. Snad jedno může letenské uklidnit. Los na konci sezony není úplně těžký. Čekají zápasy s Karvinou, v Hradci a doma s Teplicemi. Ale znáte to. Proti Spartě se chce každý vytáhnout a pryč jsou doby, kdy soupeř na dálnici u Průhonic prohrával už 0:2...

ram TN.cz