Publikováno 6. 5. 2017
ms v hokeji úvodní zápas

Rozpačitý start Slováků do MS. Itálii porazili až po prodloužení

Slovensko -- Itálie

Hokejisté Slovenska byli v úvodním utkání mistrovství světa kousek od blamáže. Proti Itálii vyrovnávali až minutu před koncem třetí třetiny na 2:2. V prodloužení pak vítězný gól vstřelil Čerešňák.

Slovákům se sice relativně brzy podařilo vstřelit úvodní branku utkání, když v sedmé minutě dorazil puk do odkryté brány Miklík, více toho ale v první třetině nestihli a to Italové ve druhém dějství trestali.

Pět minut před druhou sirénou vyrovnal Morini. A nešlo o poslední šok pro naše východní sousedy. Ti totiž museli další hořkou pilulku spolknout ve 43, minutě po teči Friga - 1:2.

Když už to vypadalo, že zápas skončí pro Slováky velkou blamáží, vynutil pro ně minutu před koncem třetí části alespoň prodloužení Hudáček. V jeho třetí minutě pak rozhodl o vítězství Slovenska Čerešňák.