Aktualizováno 13.5. 2018 04:16
NHL Boje o Stanley Cup

Rozjetý Winnipeg zaskočil Vegas. Jets vyhráli 4:2 a ujali se vedení!

Patrik Laine
Zdroj: Profimedia

Začala série finále Západní konference NHL, ve které si to rozdal Winnipeg s Vegas. Je to tedy boj týmů, které by před sezonou asi nikdo netipoval, jako dva možné kandidáty do celkového finále. Na úvod si připsali vítězství Jets, kteří zejména v první části určovali tempo hry a nakonec porazili Golden Knights 4:2.

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista. Na straně Vegas se do sestavy nevešel český útočník Tomáš Nosek ani Slovák Tomáš Tatar. Na druhé straně chyběl Marko Daňo, který rovněž sledoval utkání jen jako nehrající náhradník.

 

Divoká první dvacetiminutovka fanoušky na stadionu, ale i v ulicích Winnipegu, pořádně namlsala. Čekal by se večer v duchu přestřelky, která se ale nakonec nekonala. A to i přes to, že Winnipeg po první části vedl 3:1 a šancí měl mnohem víc.

 

 

Od druhé třetiny přišel útlum a hrálo se spíše opatrněji. Vegas se snažilo dotáhnout dvougólovou ztrátu, ale bylo to marné, jelikož Mark Scheifele v přesilové hře opět vrátil Jets třígólový náskok. Ten ztenčil rovněž během přesilovky William Karlsson, který snižoval na 2:4.

 

 

A tímto výsledkem zápas i skončil. V závěrečné hře bez brankáře nováček soutěže prakticky nic nevymyslel a vynikajícího brankáře Helleybuycka výrazně nepotrápil. Odveta je na programu v noci z pondělí na úterý a vy ji budete moc sledovat na stanici Nova Sport 1 od 2:00.

lju TN.cz