Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 3. 2018
KHL Netradiční situace

Důležité buly: Zbláznil se? Nebo je kanadský gólman génius?

Ben Scrivens
Zdroj: reprofoto

Revoluce v hokeji? Gólman, který byl jedničkou Kanady na olympiádě v Pchjongčchangu, šel na důležité vhazování do netradiční pozice. Ben Scrivens se totiž v rozkleku vydal na místo, kde je normálně obránce, nebo bránící útočník. Podívejte se na video.

Nestalo se to v žádné amatérské soutěži, ani v žádném exhibičním utkání. Kuriózní moment byl k vidění během pátého zápasu prvního kola play off KHL. Když Ufa vedla nad Omskem jen těšně 2:1, vhazovalo se blíže u brány Salavatu. Hrozilo tak velké nebezpečí vyrovnání z rychlé střely po buly. A právě to Ben Scrivens nechtěl dopustit.

 

 

Tři desetiny sekundy před koncem druhé části měli hráči Avangardu šanci na to, aby jednogólové manko vyrovnali, ale bylo potřeba rychle vystřelit. Ufa se rozhodla, že uličku, kterou by mohla letět kýžená střela, utemní. A to v čele s Benem Scrivensem, který na tzv. čárky šel do rozkleku, aby tak co nejvíce zkomplikoval soupeřovi situaci. V brankovišti to jistil jeden z jeho spoluhráčů.

 

 

Ufa nakonec vhazování vyhrála a hubený náskok si do konce zápasu pohlídala. Netradiční taktika tak nakonec nebyla ani potřeba. Scrivensova genialita však může inspirovat mnohé další brankáře, kteří budou někdy v podobné situaci.

lju TN.cz