Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 9. 2017
KHL Slovan Bratislava

Rozhodnuto: Hvězdné trio gólmanů ve Slovanu opouští Janus!

Jakub Štěpánek, Marek Mazanec, Jaroslav Janus
Zdroj: profimedia.cz

Bratislavský Slovan už má dlouho nezodpovězenou otázku vyřešenou. Když nejznámější slovenský tým, který hraje KHL, před sezonou podepsal tři skvělé gólmany, šlo jen o to, kdy jednoho z nich vyhodí. Padáka dostal dle předpokladů Jaroslav Janus.

Slovan Bratislava měl v posledních letech velké finanční potíže. Dlužil na výplatách a nebylo vůbec jasné, jestli bude v KHL pokračovat. Nejen proto mnohé překvapilo, že před letošní sezonou podepsal smlouvu se třemi vynikajícími gólmany. Z Nashvillu přišel Marek Mazanec, z finského Lukko Rauma Jakub Štěpánek a z Litvínova Jaroslav Janus.

 


Všichni by prostor dostávat nemohli a navíc by tato sranda přišla na nemalé peníze. "Tři brankáře mít nemůžeme, to by byl velký luxus," prohlásil už během přípravy kouč Slovanu Miloš Říha. "Bude velmi náročné se rozhodnout, ale myslím, že se dohodneme s vedením, trenéry i kluky ku prospěchu všech," pokračoval Říha.
 


Teď, na konci září, po patnácti odehraných zápasech, už je jasno. "Asi odejde Jaro," oznámil na tiskové konferenci odchod Januse Miloš Říha. V kádru tak zůstane česká dvojice Mazanec/Štěpánek. Jaroslav Janus doposud neodchytal jediné utkání. Týmovou jedničkou je Mazanec, který se mezi tři tyče postavil v deseti zápasech.

 

Podle slovenských médií se Jaroslav Janus vrátí do české extraligy.

lju TN.cz