Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 12:54
šílené to se nemělo stát

Basketbalový komisař rezignoval! Skandální duel se bude dohrávat

Stanislav Kučera a Darko Čohadarevič
Zdroj: facebook
Stanislav Kučera a Darko Čohadarevič

Čtvrtfinálová série mezi BK Opava a BK Olomoucko se vrací o krok zpět. Nedohraný druhý zápas prvního kola vyřazovacích bojů se podle nejnovějšího rozhodnutí a přezkoumání bude dohrávat. Znamená to, že před dnešním zápasem v Prostějově vede BK Opava v sérii 2:0.

Na základě včerejšího protestu klubu BK Olomoucko vrátil vrchní ředitel Kooperativa NBL Zdeněk Bříza celý případ znovu k přezkoumání. Dnes dopoledne pak sportovní ředitel Kooperativa NBL Zdeněk Ringsmuth učinil nové rozhodnutí. Inkriminovaný zápas na opavské palubovce se má dohrát.


„Utkání bylo ukončeno z důvodu inzultace rozhodčího Kučery. V zápise bylo uvedeno, že se jednalo o úder hlavou hráče Čohadareviče do hlavy rozhodčího Kučery. Nepodařilo se plně prokázat, že došlo k naplnění skutkové podstaty, na jejímž základě bylo utkání ukončeno, tedy úder na hlavu,“ píše se v oficiálním dopise sportovního ředitele, který dnes oficiálně poslal k vyrozumění oběma zúčastněným klubům.


Znamená to, že utkání bude dohráno od 18. minuty a stavu 40:34 pro domácí BK Opava za stejných podmínek, které byly v době předčasného ukončení. Znamená to tedy, že hráči si s sebou přinesou i všechny osobní chyby a Opava bude mít k dispozici odpovídající počet trestných hodů tak, jak vznikly před ukončením utkání. Termín dohrávaného zápasu byl určen na středu 18. dubna od 18 hodin.


Ale ani nové řešení neznamená klid v basketbalovém prostředí. Po změněném verdiktu rezignoval člen disciplinární komise České basketbalové federace Pavel Hlaváček. 

mm TN.cz