Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2015 17:32
světový pohár nenechala se rozhodit

Rozbili jí auto, ale pak Havlíková dojela ve Světovém poháru třetí!

Pavla Havlíková
Zdroj: profimedia.cz

Cyklokrosařka Pavla Havlíková skončila třetí v závodě Světového poháru ve Valkenburgu. Zvítězila italská závodnice Eva Lechnerová před Kaitlin Antonneauovou z USA. Kateřina Nash, která vyhrála úvodní závod v Las Vegas v Nizozemsku nestartovala.

Pro českou cyklokrosařku však nezačal výlet do Nizozemska zrovna příjemně. Večer před závodem jí totiž opilý řidič naboural auto, které měla zaparkované na parkovišti. To vše zdokumentovala na svém Facebookovém účtu.

 

Havlíková byla tou dobou v hotelu, ale zpráva jí pochopitelně znepokojila. Ráno však hodila nepřízeň osudu za hlavu a s přehledem si dojela pro třetí místo!
 


Havlíková před týdnem vyhrála závod Superprestige v Belgii a formu potvrdila i ve Valkenburgu.  Na druhou Američanku ztratila 11 sekund a na vítězku 21. Až za Havlíkovou skončila letošní vicemistryně světa z Tábora a obhájkyně prvenství v seriálu Belgičanka Sanne Cantová.

 

Lechnerová, která byla v Las Vegas druhá za Nash, vede po dvou závodech průběžné pořadí Světového poháru. Nash je čtvrtá, Havlíková devátá.

 

 

 

TN.cz