Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2017 08:08
Diagnóza Už jí je lépe

Rosolová konečně poslala vzkaz! Jak se po hrozivém pádu cítí?

Denisa Rosolová
Zdroj: YouTube.com

Denisa Rosolová je po ošklivém pádu v rozběhu na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy v atletice v pořádku. Vyšetření v bělehradské nemocnici neodhalilo žádné vážnější zranění. Rosolová je pouze potlučená a bolí ji hlava, hrudník a břicho. Z nemocnice byla propuštěna do domácího ošetřování a odpočívá na hotelu.

Česká atletka konečně začala komunikovat s veřejností a fanouškům na facebooku poslala radostný vzkaz: "Děkuji všem za zprávy a za energii co mi posíláte! Bohužel 400m v hale je kontaktní sport. Nic se neděje venku budu mít svou dráhu....věřím, že mi tam nikdo nespadne a překážet budou jen ty překážky. PS: jsem v pořádku! Jen mě bolí hlava, krk, zebra, pravá půlka mého těla je sedřena, na čele mam bouli. To vše je ale maličkost! Důležité je, že není nic zlomené a můžu dá se říct normálně fungovat (chodit). Tak držte naším sportovcům pěsti dál, ať jim to brzy cinkne!".

Denisa Rosolová
Zdroj: facebook

 

Lékař reprezentace Jiří Neumann požadoval po prvotním vyšetření v Kombank areně ještě kompletní zdravotní testy. Halová mistryně Evropy na této trati z Paříže 2011 tak odjela z haly rovnou do nemocnice. Tam lékaři při rentgenu neodhalili žádné zlomeniny hrudníku či krční páteře, vnitřní zranění ani poškození plic. Dobře dopadly i následné neurochirurgické testy stejně jako ultrazvukové vyšetření břicha k vyloučení krvácení do dutiny břišní a laboratorní test krve.

 

Rosolová upadla těsně za cílem prvního kola. Při seběhu závodnic k vnitřní dráze se ujala těsného vedení, jenomže Floria Gueiová z Francie ji natlačila lokty k mantinelu, kde ji zezadu nechtěně podkopla Irka Phil Healyová. Rosolová tvrdě upadla a narazila mimo jiné i do krabice, která je součástí měřícího zařízení. Ještě na ploše ji lékaři ošetřili, nasadili krční límec a odnesli na nosítkách.

 

 

"Bál jsem se právě možného vnitřního zranění - pád byl přímo na hrudník a břicho na obrubník. Naštěstí se vyloučilo," konstatoval Neumann. O českou atletku se prý lékaři postarali vzorně. "Když opomeneme vizuální vzhled univerzitní nemocnice, ale to patří do koloritu. Odborníci byli na pravém místě, vyšetření bylo na profesionální úrovni," prohlásil.

 

 

Rosolovou bolí naraženiny a pohmožděniny, na pravé části hrudníku a pravém boku má silné oděrky. "Cítí se už dobře, byla hodně vystresovaná v kombinaci s naštváním, ale to vše pominulo," popsal Neumann. "Takže teď je na tom psychicky o dost lépe. Počítám s tím, že zítra po probuzení bude ještě víc rozlámaná," uvedl.

 

Rozhodl se také, že v dnešním odpoledním programu nepůjde na stadion, ale bude se o Rosolovou starat a monitorovat ji. "Má nařízený klidový režim, nechodit ven sama a dostala běžné analgetikum. V podvečerních hodinách uděláme další vizitu a zhodnotíme její aktuální zdravotní stav," doplnil.

 

V Bělehradu se opakovala tři roky stará situace, kdy Rosolová v Sopotech na halovém mistrovství světa běžela v semifinále na postup, jenže zhruba 50 metrů před cílem ji podkopla Nizozemka Lisanne DeWitteová a česká atletka se poroučela k zemi. Tehdy si odnesla krvavé šrámy na loktu, koleně a na boku a měla prasklou čéšku, což se zjistilo až později.

ČTK, lju TN.cz