Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2018
atletika holčičí rivalita

Rosolová o vztahu s Hejnovou: Kamarádky rozhodně nejsme!

Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová
Zdroj: Profimedia

Konec her. Atletky Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová kamarádstvím neoplývají, ba naopak. Mimo trať se spolu vůbec nebavily a takové společné kafe? Nepřichází v úvahu. Podle slov Rosolové si holky prostě nesedly.

Rosolová kvůli těhotenství ukončila sportovní kariéru a tak už se holky nadále nemusí před fanoušky přetvařovat. Ti Denisu zásobují různými otázkami především ohledně atletiky. Jedna osobnější, byť atletická, se ale dost často opakuje: "Jak vycházíš se svojí kolegyní Zuzanou Hejnovou?" Přesto, že vedle sebe trénovaly ve skupině Rychlé holky a bok po boku běhaly největší životní závody, kamarádky nikdy nebyly.

 

 

"Prostě jsme si nesedly," cituje slova Rosolové o vztahu s její bývalou parťačkou na trati 400 m překážek VIP sport. "Zuzanu respektuji jako závodnici. Jestli jsme kámošky? Nemyslím si," pokračuje snoubenka desetibojaře Helceleta. Dodává ale, že pokud šlo o společné bydlení na pokoji během závodů, nebyl jediný problém. "Jsme normální dospělé ženské, které jen spolu doma nepůjdou na kafe," uzavírá příběh Rosolová.

 

Chladný vztah má na svědomí především událost Mistrovství Evropy v Helsinkách v roce 2012. Tehdy byla očekávanou favoritkou Hejnová, jenže začátečnice Rosolová ji vypálila rybník. Zatímco zkušená překážkářka se domů vracela s prázdnou, Rosolová jako nováček brala stříbrnou medaili. Hlavně z toho důvodu pak zkušenější z dvojice Hejnová opustila tréninkovou skupinu Rychlých holek.

 

Jejich trenérka Martina Blažková tehdy uvedla, že se z holek staly soupeřky a tak to přestalo fungovat. Dodala navíc, že se to stává běžně a jen málokdo to ustojí tak, že si pomůže a navzájem si nebere energii.

nce TN.cz