Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2017
fotbal další krok

Rosický už má funkci ve Spartě: Spolupracovat bude se Ščasným

Zdeněk Sčasný a Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Tomáš Rosický ve středu oficiálně ukončil profesionální kariéru. Zároveň ale uvedl, že by rád zůstal u fotbalu a netrvalo dlouho a vedení letenského velkoklubu dnes uvedlo, že Rosický bude v klubu působit v nové fuknci společně se Zdeňkem Ščasným.

Ščasný působil ve Spartě jako fotbalista a později jako trenér. Naposledy byl v klubu v období 2015 až 2016, kdy tým dovedl do čtvrftinále Evropské ligy. Nyní by se měl Sčasný stát novým sportovním ředitelem.

 

 

"Jako jeden z mála českých trenérů má zkušenosti z evropského fotbalu a měl by být schopen dobře fungovat i se zahraničním trenérem, protože ví, co to znamená působit v zahraničí,” popsal důvody angažování Zdeňka Ščasného předseda představenstva ACS.

 

 

Sportovní vedení klubu nyní posiluje i Rosický, který ve středu ukončil aktivní hráčskou kariéru.

 

„Byl to od počátku plán. Vzhledem k tomu, že Tomáš ukončil kariéru, tento krok logicky nastává. Přestože nemá zkušenost z oblasti sportovního vedení, jeho fotbalové znalosti, znalost mezinárodního prostředí, i individuální schopnosti vidět fotbal a rozpoznat kvality hráčů nám pomohou,” uvedl Daniel Křetínský.

 

V rámci probíhajících jednání jsou specifikovány i jednotlivé kompetence obou nových mužů ve vedení sportovního úseku. Seniorní role podle Křetínského připadá zkušenějšímu Ščasnému.

mm TN.cz