Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2017 11:28
fotbal tisková konference

Tomáš Rosický ukončil fotbalovou kariéru! Už to moc bolelo, přiznal

Tomáš Rosický oznamuje konec kariéry
Zdroj: sparta.cz

Bývalý kapitán reprezentace Tomáš Rosický v sedmatřiceti letech ukončil hráčskou kariéru. Trojnásobný český fotbalista roku to oznámil na tiskové konferenci.

"Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždy hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a nemá cenu pokračovat. Teď už nemám na hřišti ani co nabídnout," řekl Rosický novinářům.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický

Fanoušci klubu z Letné dlouho po skončení neúspěšné podzimní části sezony čekali na zprávy o změnách hráčském kádru nebo v realizačním týmu.

 

Sparta ale zatím nic oficiálně nesdělila a ve středu ráno překvapila pozvánkou na tiskovou konferenci, kde byl v hlavní roli Tomáš Rosický.

 

Na záznam z tiskové konference se můžete podívat zde:

Sedmatřicetiletý středopolař rok a půl po návratu na Letnou oznámil svůj konec. Dlouhé měsíce totiž laboroval se zraněními a v základní sestavě Sparty se na podzim objevil jen čtyřikrát.

 

17

GALERIE: Tomáš Rosický se synem

Zdroj: Twitter

Tomáš Rosický se synem - 4

Hodnocení:


První zápas za Spartu odehrál Tomáš Rosický v roce 1999 proti Jablonci. Brzy ale odešel do Borussie Dortmund a následně do Arsenalu Londýn. Na Letnou se vrátil na podzim roku 2016. Ve Spartě ale od té doby stihl nastoupit jen do 13 utkání a dal jen jeden gól.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický v roce 2001


V reprezentaci za svou kariéru odehrál 105 zápasů a vstřelil 21 branek. Podílel se i na zisku bronzové medaile z EURO 2004.

ram TN.cz