Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2017
Fotbal Zlatý míč

Ronaldo vyrovnal Messiho! Pátý triumf vyzradily kopačky

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia

Portugalec Cristiano Ronaldo popáté v kariéře získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Hvězdný útočník Realu Madrid v anketě francouzského magazínu France Football obhájil loňské vítězství a dotáhl se na dosavadního rekordmana Argentince Lionela Messiho z Barcelony.

Stejně jako v minulých letech, i letos to byl opět souboj dvou nezpochybnitelných fotbalových vládců. Messi vs. Ronaldo, to je tradiční dvojice, která se pere o pomyslný trůn každoročně. Argentinský záložník prozatím s pěti trofejemi vedl, Ronaldův triumf ale letos skóre vyrovnal.

 


A není divu, neboť dvaatřicetiletý Portugalec už v srpnu dostal od UEFA ocenění pro nejlepšího hráče minulé sezony. Letos na podzim už tak oslnivou formu nemá, i tak se ale v základní skupině Ligy mistrů trefil osmkrát a láme rekordy. Ve středu skóroval i v šestém a posledním utkání skupiny, což nikdo jiný před ním ve fotbalové historii nedokázal.

Už před výstupem Ronalda na pódium bylo jasné, že si pro cenu půjde právě on. Uniklé fotografie kopaček s názvem Quinto Triunfo – Pátý triumf, to jasně dokazují.

 

 

V hlasování dalo Ronaldovi 173 novinářů z celého světa přednost před dalšími 29 nominovanými. Rodák z Funchalu navázal na triumfy ze Zlatého míče 2008, 2016 a ze Zlatého míče FIFA 2013 a 2014. Právě od roku 2008 nevyhrál prestižní anketu nikdo jiný než Ronaldo a Messi.

med, ČTK TN.cz