Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 11. 2017
fotbal Trápení hvězdy

Ronaldo v krizi jako hrom! Statistiky potvrzují jeho bídu

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia
Cristiano Ronaldo

Ani o víkendu portugalská hvězda neprotrhla střeleckou bídu. Ronaldo zatím v lize skóroval pouze v jednom případě, a to v zápase proti slabému Getafe. Přitom už na branku soupeřů vyslal 55 střel, úspěšnost střelby má pod tragickými dvěma procenty.

Královský klub z Madridu se topí v problémech, po posledním hracím víkendu je už propastných deset bodů za vedoucí Barcelonou. Naposledy Real pouze remizoval v městském derby s Atléticem. Za jednoho z viníků neúspěchů je považován i Ronaldo.

Nepohoda v klubu je o to větší, že ani druhý hvězdný útočník Karim Benzema neprožívá plodné časy a i on se dokázal prosadit pouze ve zmíněném utkání s Getafe.


Není žádnou novinkou, že Ronaldo často a rád střílí na branku. Od svého příchodu do Španělska byl pravidelně nejpilnějším střelcem ze všech hráčů La Ligy, v některých sezónách měl průměr přes sedm střel na svatyni soupeře za zápas.

Jenže do loňské sezóny platilo, že střílel kopy branek, to ale není případ posledních týdnů a měsíců. V úspěšnosti střelby je na tom nejhůř ze všech hráčů pěti elitních evropských lig, přitom má stále nejvyšší průměrný počet střel na zápas. O moc lépe na tom není Benzema, jeho úspěšnost se těsně přehoupne přes 5,5 %. Pro srovnání Lionel Messi má úspěšnost těsně pod sedmnácti procenty.

I tak Ronaldo zůstává historicky nejlepším střelcem klubu, pošramocenou pověst si může vylepšit v dnešním mači Ligy mistrů proti Apoelu.

tce TN.cz