Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 4. 2018
fotbal krásné gesto

Ronaldo nejdřív kritizoval soupeře, pak se objal s Buffonem!

Cristiano Ronaldo a Gigi Buffon
Zdroj: Twitter

Představte si, že máte se svým týmem na dosah senzační postup v Lize mistrů a pak vás vyřadí penalta v nastaveném čase! Přesně takhle by se dal popsat včerejší pozápasový pocit hráčů vyřazeného Juventusu. To samé se ovšem nedá říct o jejich soupeři z Madridu. Konkrétně Cristiano Ronaldo nechápe reakce hráčů Juventusu. Podle něj byl pokutový kop v 93. minutě nařízený oprávněně.

I když nakonec nepostoupili, tak stejně hráči Juventusu dokázali nemožné. Během 90 minut vrátili Realu výprask na Santiagu Bernabeu stejným poměrem 3:0 a vše už směřovalo k prodloužení, jenže anglický sudí Michael Oliver v nastavení nařídil penaltu pro domácí.

 


To se samozřejmě hráčům hostů vůbec nelíbilo. Nejvíce to rozzuřilo brankáře Buffona, který se ohnal po rozhodčím, za což následně obdržel svojí první červenou kartu. „Ten sudí je vrah a zvíře. Má v sobě tolik špíny místo srdce,“ stěžoval si italský gólman po utkání reportérům.

 


Jiného názoru jsou hráči Realu Madrid. "Nechápu protesty hráčů Juventusu, neměli důvod. Šlo o jasný faul, jinak by dával Vázquez gól. Jde o čtvrtfinále Ligy mistrů, každý výsledek je možný. Juventus odehrál skvělý zápas, ale musí se hrát až do konce. My jsme Real a zvládli jsme to," nechal se slyšet 33 letý Cristiano Ronaldo.

 


"Tohle si nezaslouží, ale už to nejde vzít zpátky. Je to mimořádný fotbalista a doufám, že to nebyl jeho poslední zápas v Lize mistrů, protože takhle končit si nezaslouží," prohlásil Zidane, který před 12 lety prožíval velice podobnou situaci v reprezentačním dresu ve finále MS v Německu.

 


"Ona to ale penalta byla. Alespoň mi to všichni tvrdí, já to ještě neviděl. Rozhodčí to odpískal a nikdo to nezmění. O tom, jestli Ronaldo promění jsem nepochyboval. Je na tlak zvyklý. On si ho nepřipouští. Proměnil to a my vyhráli a postoupili. Jsme samozřejmě hrozně šťastní. Juventus hrál dobře, my jen průměrně, ale vzhledem k prvnímu utkání jsme si postup zasloužili," dodal kouč madritského celku.

 

Zajímavé věci se děly i po zápase. Když v tunelu Buffon celý v slzách odpovídal na otázky novinářů, prošel kolem něho Ronaldo a složil mu sportovní gesto a 43 letého gólmana obejmul. Otázkou je jestli to po svém kritickém prohlášení na adresu hráčů Juventusu myslel upřímně.

 

jj TN.cz