Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 12. 2017
zpověď upřímná slova

Rok po přepadení: Vlastně jsem ráda, že jsem přežila, říká Kvitová

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová

Česká tenisová extraliga prožila ve středu jeden z nejzajímavějších zápasů, který by vás mohl napadnout. Dvojnásobná wimbledonská vítězka se přesně rok po přepadení střetla se světovou jedničkou Karolínou Plíškovou. Tématem ale byly právě i vzpomínky na loňský incident.

 Bylo to 20. prosince 2016. Ráno zpravodajství rozčísla zpráva o přepadení Petry Kvitové. Tenistka vyvázla z pořezanou rukou i psychickou újmou.

„Vzpomněla jsem si na to až na kurtu. Dostala jsem ale pár povzbudivých zpráv od lidí, kteří to se mnou prožívali,“ přiznala ve středu po zápase české tenisové extraligy. „Vánoce určitě budou letos šťastnější. Letos to bude víc v klidu,“ řekla upřímně Kvitová.


„Ve finále jsem šťastná, že jsem přežila. Samozřejmě jsem si na to vzpomněla. A je fajn si zapinkat, lepší než ležet v nemocnici,“ ví moc dobře.


Na kurtu jí ve středu byla soupeřkou Karolína Plíšková. Na okruhu WTA se české hvězdy potkaly jen dvakrát a oba duely vyhrála Kvitová. V české extralize, v souboji Sparty s Prostějovem ale tentokrát byla úspěšnější Plíšková.
Rozhodoval až třetí set, ve kterém Petra Kvitová odvrátila tři mečboly a kanára. Karolína Plíšková nakonec vyhrála 6:4, 3:6 a 6:1. Pro Prostějova tak ve finále vybojovala druhý bod.


Ač se jedná o finále české extraligy, tenistky příliš prestiže zápasu nedaly. „Byl to super tréninkový zápas v přípravě a doufám, že to ještě vylepším, než začne sezona,“ připustila Kvitová, že jí víc zajímají spíš budoucí měsíce.


„Jako člověk jsem se trochu změnila, vnímám věci trochu jinak. Ruka stoprocentní není a nebude, musím hrát s kartama, které mám,“ ví dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

 

ram TN.cz