Publikováno 5. 11. 2017
Vzpomínka Na den přesně

Rok od záhadné smrti Svatoše: Nikdo neví, kde je pochován!

Zemřel Marek Svatoš
Zdroj: Profimedia / Twitter

Dnes je to přesně rok, kdy nejen Slovensko šokovala tragická zpráva. Ve věku 34 let zemřel 5. listopadu 2016 Marek Svatoš. Hokejista, který hrál sedm let v NHL, dva roky v KHL a během své poslední sezony (2013/2014) vyhrál slovenský titul. Jeho smrt doprovázely nejasnosti. Z pitvy vyplynulo, že zemřel po předávkování léků a drog.

Byla to záhadná smrt někdejšího skvělého hokejisty. Výsledky toxikologie pak mnohé šokovaly. Marek Svatoš měl v krvi stopy po morfiu, antidepresivech i heroinu. Podle pitvy měl na levém předloktí stopy po vpichách a modřinu, kterou způsobilo opakované aplikování jehly do kůže. Tehdy vyplavalo na povrch, že užíval drogy.

 

 

Tomu nechtěla věřit ani matka zesnulého hokejisty. „To, co jsem se dočetla, nepotřebuje komentář. Každý ať si z toho vezme, co chce. Já se k tomu už nebudu a nechci vyjadřovat,“ cituje její slova Pluska.sk. Ta ještě dodala, že byl Svatoš pochovaný v Košicích. To i přes to, že žil v Denveru, kde zemřel. V dopise na rozloučenou však stál o to, aby odpočíval v rodném městě.

 

Jeho otec Miroslav byl pochovaný na hřbitově v Košicích poté, co zemřel na srdeční selhání během MS 2010 v Německu. Marek Svatoš u něj však uložený není. „Jeho ostatky tu nejsou, to bychom věděli,“ prozradila pro Pluska.sk správkyně hřbitova. Kde se mu mohou fanoušci poklonit, to je tak nezodpovězená otázka.

lju TN.cz