Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2017 15:19
velká slova australian open

Mluvil Roger o konci? Jestli tu za rok nebudu, nemohlo to skončit líp

Roger Federer a Rafael Nadal
Zdroj: Profimedia
Roger Federer a Rafael Nadal

Možná v to ani nedoufal. Musel na půl roku přestat hrát tenis. Ale vrátil se a opravdu ve velkém stylu. Finále pak bylo zážitkem pro všechny. Roger Federer v tenisové klasice udolal Rafu Nadala. Oběma už je přes třicet a kdoví, jestli to nebyl jejich poslední souboj v grandslamovém finále...

Federer vyhrál. Ač půl roku nemohl hrát a řešilo se, kdy se vrátí na kurty. V Melbourne ale nakonec zvedal pohár po dlouhých sedmi letech. 
 

"Bylo to zvláštních 6 měsíců a netušil jsem, že se tu jen ukážu. Děkuju moc týmu," vyprávěl dojaté aréně, která nese jméno žijící legendy světového tenisu Roda Lavera. Koneckonců australský slavný tenista předával Federerovi i samotnou trofej. "Asi bych byl spokojený i kdybych prohrál. Dnes bych s Rafou rád i remizoval, ale tenis nemá remízy..." dodal dojatý Švýcar.

Roger Federer
Zdroj: Profimedia Roger Federer

Na své konto zapsal osmnáctý grandslamový titul. V Melbourne přitom hrál svůj 100. zápas na Australian Open. A asi to i kvůli tomuto jubileu nemohlo dopadnout jinak.


"Dnes to byl skvělý zápas a Roger si to zasloužil asi o trošku víc, takže se budu snažit dál. To co jsem dnes vyhrál, už mám třikrát, ta druhá trofej se mi líbí o trochu víc. Ale jsem zpět ve formě a budu bojovat dál v celé sezoně," řekl Rafael Nadal.

Rafa Nadal, Roger Federer a Rod Laver
Zdroj: Profimedia Rafa Nadal, Roger Federer a Rod Laver

I Španěl ale stejně jako Federer na okruhu nějaký čas absentoval. Dva velké návraty pak přinesly opravdu podívanou, která brala dech. Nikomu nevadilo, že hlavní favorité Djokovič a Murray už byli dávno z kola ven. Tohle prostě byla tenisová klasika.


"Musím pogratulovat Rogerovi a jeho týmu. Je neuvěřitelné, jak hraje po takové přestávce. Já jsem byl poprvé v Austrálii celý měsíc. A bylo to úžasné. Je to krásná země, a jsou zde úžasní lidé, kteří mě podporují a podporovali mě na každém zápase. Vždy budu mít tohle město v srdci," vyznal se Nadal.

Roger Federer
Zdroj: Profimedia Roger Federer

To, že španělský rival nechce končit, potešilo i samotného Federera. "Došla mi slova, Rafa tu řekl spoustu velkých věcí a i já jemu gratuluji za jeho comeback. Asi ani jeden z nás nevěřil že tu budeme stát ve finále. Rafo hraj dál, tenis tě potřebuje!" říkal ve své závěrečné řeči.


Publikum tleskalo oběma. "Byli jste skvělí, pro vás jsme bojovali," poděkoval Federer. Jen v posledních slovech trošku všechny zarazil. Že by chtěl naznačit možný konec kariéry? "Jezdím sem 20 let a vždy se mi to tu líbilo. Snad se uvidíme i příští rok, a jestli ne, tak to nemohlo skončit líp..."

ram TN.cz