Aktualizováno 22.7. 2017 16:04
UFC Galavečer

Rodné město a boj o všechno! Exšampiona čeká osudový test

Chris Weidman
Zdroj: Profimedia
Chris Weidman

Nabitý červencový UFC program pokračuje dalším galavečerem, tentokrát ze samotného New Yorku. Premiéra na Long Islandu znamená velkou příležitost, především pro jednoho zápasníka, Chrise Weidmana. Doslova pár bloků od jeho domova ho bude čekat boj o přežití v UFC. Dokáže se bývalý šampion opět dostat na vítěznou vlnu před rodinou a známými?

New York není rodným městem pouze Chrise Weidmana. V New Yorku vyrostlo více zápasníků i přesto, že bylo v tomto státě MMA dlouho zakázané. Pochopitelně společně trénují a nyní dostává většina z nich šanci bojovat na jedné akci na domácím hřišti, za podpory všech svých známých.

 

Celou show odstartuje duel mezi Thomasem Almeidou a talentem z New Jersey, Jimmiem Riverou. Dvojice zápasníku v bantamové váze má dohromady neuvěřitelný rekord, 42 výher a 2 porážky. Oba pánové již jednou prohráli, ale Jimmie na začátku kariéry a Thomas jen se současným šampionem Garbrandtem. Společně se také nachází v top 10 a další podobných faktů je spousta. Ovšem jen vítěz se dostane na dosah zápasu o titul. Jestli to bude stroj na knokauty Almeida nebo bodově dominantní zápasník Rivera se dozvíme již zítra ráno.

 

Podobný rozdíl v zápasnickém přístupu nabídne i duel mezi Gian Villantem a Patrickem Cumminsem. Gian je další z domácích borců a do arény pojede rovnou z domu, kde určitě nezapomene dobrou náladu, jelikož vždy když ho uvidíte, tak rozdává úsměvy na všechny strany. V oktagonu už však jeho soupeřům moc do smíchu není, jelikož Gian je čistý postojář, který většinou má jeden cíl a to protivníka zlomit a poté údery ukončit. Naopak Patrick je srdcem i duší wrestler, tudíž své zápasy rád přesouvá na zem. Ani zde není lehké určit favorita, ale aréna bude jednoznačně na straně Giana i díky jeho stylu.

 

 

Na řadu přijdou i pérové váhy, Dennis Bermudez a Darren Elkins. Darren si prošel znovuzrozením díky změně týmu. Tři roky zpátky začínal uvažovat o konci kariéry, protože měl pocit, že se dostatečně neposouvá dál. Pak ale přišel tým Alpha Male, a v Darrenovi znovu zažehli zájem o MMA, a co víc, tak ho navedli na čtyři výhry v řadě. Proti Bermudezovi to bude však jiný šálek kávy, jelikož se jedná o zkušeného borce, který je již dlouho v top 10. Nyní se Dennis snaží dostat do TOP 5, a pokud zastaví rozjetého Elkinse, tak se svému cíli opět o kousek přiblíží.

 

 

Hlavní tahák je ale bezpochyby návrat bývalého šampiona Chrise Weidmana. Neporazitelnost a poté tři prohry v řadě dokáží i s profesionálem zamávat. Weidman se však nebál a prohry přicházeli od top zápasníků střední váhy. Může i po další prohře zůstat v UFC? Aby si tuto otázku fanoušci nepokládali, musí zítra porazit Kelvina Gasteluma. Gastelum je jeden z největších talentů. Show The Ultimate Fighter vyhrál v pouhých 21 letech a porazil již dva bývalé šampion UFC. Nicméně Kelvin není úplný andílek, ve welterové váze několikrát nesplnil limit, jednou se musel jeho zápas zrušit a naposledy mu v krvi našli stopy po marihuaně. Zápas Weidman vs. Gastelum rozhodne, kdo chce víc zůstat ve špičce. Bude to Weidman a jeho snaha odčinit tři prohry v řadě nebo Gastelum a jeho touha přesvědčit okolí, že už se stal zodpovědným profesionálem.

 

Nenechte si tuto zajímavou čtveřici zápasů ujít, již dvě hodiny po dnešní půlnoci na stanici NOVA Sport2.

Lukáš Zduba TN.cz