Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2018 10:49
R.I.P. hokejová tragédie

Rodiče zdrtili dva dny po tragédii: Spletli jsme se, váš syn nežije...

Parker Tobin
Zdroj: Instagram
Parker Tobin

Tragédie hokejového týmu Humboldt Broncos nabírá další smutný rozměr. Po střetu autobusu s těžkým kamionem zemřelo 15 lidí, mezi nimi i 10 mladých nadějných hráčů i dva trenéři. Těžké chvíle prožívají rodiče, kterým ale bohužel nepomohl ani koroner… Zaměnil jednu oběť…

V původních zprávách byl za zesnulého označený obránce Xavier Labelle, nakonec se ale ukázalo, že ten z děsivé nehody vyvázl. Bohužel se tak muselo řešit, kdo je poslední z obětí. Nakonec se ukázalo, že nehodu nepřežil brankář Parker Tobin, kterého původně vyšetřovatelé označili za živého.


Naděje, že osmnáctiletý Parker měl štěstí v neštěstí, vyprchala. Za jeho zdrcené rodiče pak už začal mluvit jen zástupce.  "Rodiny Parkera Tobina a Xaviera Labelle truchlí společně", prohlásil mluvčí rodiny. "Chtějí se soustředit na důstojné smuteční rozloučení a ne na zmatek, který se v téhle nepředstavitelné tragédii objevil,“ dodal.

Parker Tobin
Zdroj: Instagram Parker Tobin

Tobinovi žijí v 700 kilometrů vzdáleném Stony Plain a svého syna sledovali na dálku. Parker totiž do týmu Humboldt Broncos přestoupil před necelým půlrokem.


"Rodina Tobinových je velmi aktivní v místní hokejové komunitě a její tragédie se dotkla mnohých. Město Stony Plain bude rodinu v tomto obtížném a emocionálním čase maximálně podporovat,“ sdělil mluvčí městečka, odkud Parker pocházel.

Parker Tobin
Zdroj: Instagram Parker Tobin

Parker Tobin dřív chytal za Spruce Grove Saints v provincii Alberta a také se věnoval florbalu, ve kterém byl jedním z nejlepších hráčů Kanady a také trojnásobným mistrem v mládežnických kategoriích. Měl nakročeno do juniorské reprezentace. Bohužel obrovská tragédie jeho sny zhatila.

ram TN.cz