Publikováno 26. 7. 2018
NHL Domluvili se

Rittich se vyhnul arbitráži: S Calgary podepsal novou smlouvu!

David Rittich
Zdroj: NHL media

Český gólman David Rittich se už připravoval na arbitráž, která se měla konat 28. července. Touto cestou si chtěl říct o novou smlouvu. Na té se ale nakonec dohodl s vedením klubu Calgary Flames a podepsal roční kontrakt. Podle zámořských médií si Rittich vydělá 800 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes 17 milionů korun.

Vloni zažil David Rittich svou průlomovou sezonu v NHL. Díky svým výkonům si připsal v prvním týmu Flames 21 startů. Následně si odbyl i svou premiéru na mistrovství světa. Jenže poté si moc klidu neužil. O jeho budoucnosti nebylo zcela jasno. Jihlavský rodák se připravoval na arbitráž, ale o jeho nové smlouvě se nakonec rozhodlo mimosoudně.

 

Rittich podepsal s Calgary nový roční kontrakt. Smlouva je jednocestná a pětadvacetiletý hokejista by si díky ní měl vydělat 800 tisíc dolarů. V minulém ročníku bral 725 tisíc a tak si ke vší spokojenosti i platově polepší.

 

 

David Rittich nebyl zdaleka jediným hráčem, který se letos k arbitráži přihlásil. Celkem jich takových bylo 44. Z Čechů mezi nimi byl ještě Dmitrij Jaškin a Tomáš Nosek. Oba už také mají nové smlouvy.

lju TN.cz