Publikováno 19. 10. 2018
tenis Nepřekonatelný rekord

Revoluční změna ve Wimbledonu. Přijdeme o maratonské zápasy

John Isner vs. Nicolas Mahut (nejdelší tenisový zápas)

70:68 v pátém setu. Tento rekord na Wimbledonu už nikdo nepřekoná. Od příštího roku se bude za stavu 12:12 hrát rozhodující tie-break.

V mužské části se bude hrát zkrácená hra v pátém stavu, v té ženské ve třetí. Nejslavnější travnatý turnaj tak navázal na US Open, kde je tento formát už zavedený.

"Než jsme došli k tomuto rozhodnutí, zjišťovali jsme názory hráčů i rozhodčích a zanalyzovali data ze zápasů za poslední dvě desetiletí. Rovněž jsme přihlédli k dalším faktorům, jako jsou rozpis utkání a požadavky diváků," vysvětluje změnu předsedaAll England Lawn Tennis Clubu Philip Brook.

Největší radost musí mít z této změny John Isner. Ten se v roce 2010 zasloužil o rekordní zápis 70:68 s Francouzem Mahutem a v loňském semifinále zažil další maratonský souboj. S Kevinem Andersonem padl po šesti hodinách a 34 minutách v pátém setu poměrem 26:24.