Fotbal Efektivnější hra

Revoluce ve fotbale? V plánu je hrát 2x 30 minut, Čech je nadšený!

Petr Čech
Petr Čech

Plýtvání časem? Možná se stane minulostí a fotbal bude více efektivní. Mezinárodní fotbalová federace IFAB, která se zabývá pravidly nejpopulárnější světové hry, přemýšlí, že zruší běžné poločasy, které mají 45 minut. Chtějí čas půlí stáhnout na 30 minut, mělo by to celkově pomoci.

Plánů, jak změnit fotbal, je celá řada, ale ten nejzajímavější, se kterým přišla IFAB, je zkrácení poločasu na 30 minut ze současných 45. Má to přispět k mnohem efektivnější hře a tím pádem i větší divácké zábavě.

S případnou revoluční novinkou souhlasí i gólman Petr Čech. „Souhlasím s efektivním fotbalovým časem, kdy by byly třicetiminutové poločasy. V současné době se totiž fotbal hraje stejně jen 24 až 26 minut,“ napsal brankář Arsenalu na svůj Twitter.

Petr Čech
Zdroj: Twitter

Některé novinky se už testují. Teď bude IFAB hovořit s rozhodčími, trenéry a vyslechne i fanoušky, se kterými novinky prodiskutuje. Kdy a jestli vejdou v platnost, to se ještě nedá s určitostí říci. O tom, jak by se vám zkrácené poločasy líbily, můžete hlasovat na konci článku.

Chcete, aby se fotbal hrál 2x 30 minut?