Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2016 12:36
Uprchlice Chtěla lepší život

Reprezentační brankářka prchala do Evropy. Zemřela na moři!

Fotbalová reprezentace Gambie přišla o svou brankářku. Utopila se na moři při pokusu o útěk do Evropy. Fatim Jawarové bylo teprve devatenáct let. Smutnou zprávu oznámil její trenér.

Jawarová nastoupila v Lýbii na člun, který se vydal přes Středozemní moře do Itálie. "Její smrt je předčasná, ale budeme na ni i její výkony pořád vzpomínat," řekl Chorro Mbenga, trenér mládežnického týmu Gambie.


V Gambii zavládl sportovní smutek. "Truchlíme, protože je to v naší zemi velká sportovní ztráta pro národní tým i národ samotný," řekl prezident gambijské fotbalové federace Lamin Kabba Bajo.


Teprve devatenáctiletá fotbalistka byla jedničkou Gambie na mistrovství světa do 17. let v Ázerbájdžánu. "Na vždy si budeme pamatovat penaltu, kterou chytla. Bylo to v přátelském utkání proti Glasgow Girls ze Skotska," vybavuje si Kabba Bajo.


Dívka si pravděpodobně chtěla svým útěkem z vlasti vylepšit životní situaci. V Gambii totiž 60% obyvatel trpí chudobou a třetina místní populace musí vyjít s necelými třiceti korunami na den.

lju TN.cz