Aktualizováno 1.1. 2017 13:02
NHL Výměny v zebříčcích

Rekordy v NHL: Jágr jeden dotáhl, Hašek o jeden přišel!

Jaromír Jágr a Dominik Hašek
Zdroj: Profimedia

Takový Silvestr možná už nezažije. Jaromír Jágr zase oslnil NHL, když v duelu jeho Floridy s Dallasem vstřelil gól a zaznamenal i asistenci. Nahrávka na branku Trocheka navíc znamenala, že vyrovnal historický rekord v počtu asistencí a dotáhl se v tabulce této statistiky na Paula Coffeyho. To Dominik Hašek naopak o svůj rekord přišel. V počtu nejvíce vítězství evropských brankářů v nejprestižnější lize ho překonal Henrik Lundqvist.

Slovo rekord ve spojení s příjmením Jágr už asi nikoho nepřekvapí. Ve třiačtyřiceti letech dál kraluje česká osmašedesátka mezi mantinely NHL. Ve vítězném večerním utkání Floridy s Dallasem pomohl svému týmu gólem a asistencí. Právě jeho nahrávka na úvodní branku se zase zapsala do historie.

 


Byla to Jágrova asistence s číslem 1135 v jeho zámořské kariéře. Díky ní se dotáhl na Paula Coffeyho, kterému v této statistice napříč historií patří páté místo. Před nimi je na čtvrté příčce Ray Borque, který asistoval během své kariéry na celkem 1169 gólů.

 


Další legendární hokejista, který je už několik let v hokejovém důchodu, však o jeden rekord přišel. Řeč je o Dominikovi Haškovi, kterého předstihl v počtu vychytaných výher evropskými brankáři v NHL Henrik Lundqvist ze Švédska.

 


Slavný Dominátor vychytal v NHL úctyhodných 389 výher, ale jeho švédský kolega si při silvestrovském zápase jeho New Yorku Rangers proti Coloradu připsal už 390. vítězství v nejslavnější soutěži světa.

 

lju TN.cz